Domů · Návody · Jak na elfí či skřetí uši

Jak na elfí či skřetí uši

Pokud si chcete aplikovat uši sami, budete nutně potřebovat zrcadlo. Ideální však je sehnat někoho, kdo by Vám s aplikací pomohl.

1) Nasaďte latexové ucho na své vlastní a je-li to potřeba, přistřihněte nůžkami okraje tak, aby Vám latexové dobře seděly a nepřečnívaly jejich okraje. Odčešte vlasy od uší, aby se Vám nepřilepily do spojů nebo neslepily lepidlem.

2) Na vnější stranu Vašeho ušního boltce a na místa, kde bude latexové ucho přiléhat naneste štětečkem nebo špičkou prstu přiložené lepidlo. Po nanesení je třeba přibližně minutu počkat, než lepidlo začne lepit (stačí vyzkoušet prstem) - teprve potom latexové ucho přilepte. Spoje držte delší dobu (ideální je minuta)), aby latex dobře přilnul.

3) Použijte lepidlo na přilepení odstávajících rožků. Přechod mezi latexem a kůží je ideální zamaskovat tekutým latexem (ten se dá sehnat kupříkladu zde, v Čechách jsem na něj však nenarazil). Protože se tento latex špatně shání, doporučuji překrýt spodní část uší (tedy tam, kde jsou vidět přechody mezi latextem a kůží) pramenem vlasů, docela dobře vypadá i malá kovová nasazovací klipsna.

4) Použijte tělový make-up pro zamaskování barevných rozdílů mezi uchem latexovým a Vaším vlastním. Dobře vypadá zvýraznění záhybů latexového ucha tmavším make-upem. Nezapomeňte, že latex se nesnáší s olejem, proto v žádném případě nepoužívejte make-up na bázi tuku!

Při sundávání odlupujte uši opatrně, aby se plochy potřené lepidlem nelepily k sobě, je dobré použít pudr. Pokud se o uši dobře staráte, vydrží poměrně hodně aplikací. Lepidlo se dá z ucha odstranit obyčejným mýdlem, nedoporučujeme používat žádné odlakovače apod. Rovněž nepoužívejte k fixaci ucha žádné jiné než přiložené lepidlo (taky by se Vám mohlo stát, že po aplikaci chemoprenem už ucho nesundáte...)!

Článek byl sepsán ve spolupráci s obchůdkem fantasyobchod.cz!

23.10.2007. 00:00

Komentáře