Domů · Dřevárny · Warhammer IV: masakr u dolu

Warhammer IV: masakr u dolu

http://warhammer-pk.ic.cz/

Déšť bičoval krajinu a nic nenasvědčovalo že by měl ustat, už nějakou dobu pochodujem s trpaslíky naproti vozu se zlatem, je to divné že zlato putuje k dolu a ne od něho, ale to neřeším. Jsem spokojen že jsme ty malé vousaté potvůrky předešli a cesta není díky tomu ještě tolik zablácená. Za chvíli toho ale začnu litovat. Z okolních lesů se na nás vyřítí orčí a gobliní hordy, zvědové nelhali a velitelé udělali dobře, že jsme se dali s trpaslíky dohromady, nicméně ani to nám nestačí. Jsme zmasakrováni a kromě vody zem skrápí i krev, v okolí dolu nastávají těžké časy moc těžké.

Warhammer je již tradiční bitvou, kterou rok co rok organizují Asheronci. Je to čistokrevná bitva, kterou vykreslují silně hrané questy (aslpoň co se týče bitev). Celkový styl boje je někde uprostřed, není zde povolený tvrdý boj jako třeba na pellenoru, nicméně je povoleno natlačovat štíty, nestandartní zbraně, štíty. Známí co se navzájem znají mohou i po hlavě pokud mají helmu. (To bylo později během bitvy zrušeno což bylo fajn, neb to dělalo zmatek) Takže bitva razí takový střední proud, což je dosti unikátní a je to dobře, že takové bitvy existují. Oproti loňsku doznal systém úpravy pravidel, přestaly se dobývat věže (což je dobře) a když zrovna neběžela questová linie, tak se bojovalo o důl. 4 národy jeden důl 3 vchody díky tomu přívlastek masakr u dolu byl víc než pravdivý. Ještě bych u dolu uvítal hodiny, které by všem i těm venku ukazovaly kdy bude vytěženo. Vzdálenostně bylo jako každý rok vše v pořádku.

K lidem za které jsem bojoval. Naše armáda nebyla nejpočetnější a ani jsme neměli nějaké velké kopí či cepy, v armádě jsme měli jednu pavézu a jedno dělo, které dávalo zásahem kdekoliv za smrt. To se ovšem snad po první střetu porouchalo a nakonec jsme ho vytáhli až na jeden questík, kdy jsme tím trošku zákařně zastřelili panovníka orců. Z počátku jsme dostávali po bojové stránce dosti. První střet kdy jsme napochodovali s trpaslíky mezi orcy a gobliny, jsme byli ubodáni kopími aniž bychom se k nim dostali. Z tohoto debaklu ale vzešla diskuze a začala se ladit technika jak na armádu s kopím postupovat. První pokusy se na ně natlačit měly nějaké výsledy. Ale osobně si myslím, že pozdější ohýbaní se na křídlech bylo efektivnější a finalní závěrečka všech národů tuto taktiku korunovala. Možná se už o kopíníků projevila únava a my byli svěžejší. Kdo ví.

Celkově se mi Warhammer líbi, proto se na něj taky rok co rok vrácím, různé aliance, různě co se týče zbraní složené armády, fajn lidé, pěkný les pro bojováni, střed moravy .... Co mě udivuje, že na takovou akci si nenajdou cestu i lidé z čech, aby i oni viděli nějaké povedené bitvy u nás na moravě a mohli se inspirovat.

Turek

fotogalerie

http://gwali.rajce.idnes.cz/Warhammer_IV_-_Masakr_u_Dolu/
http://fayetta.rajce.idnes.cz/Warhammer_2010/
http://chlupis.rajce.idnes.cz/Warhammer_Masakr_u_Dolu_zari_2010/
http://burii.rajce.idnes.cz/Warhammer-_Masakr_u_Dolu
http://arael.rajce.idnes.cz/Warhammer_2010/
http://turek.rajce.idnes.cz/5.9.2010_Warhammer/

17.09.2010. 00:00

Komentáře