Domů · Dřevárny · Telmnad II - Nový pořádek (2004-08-07)

Telmnad II - Nový pořádek (2004-08-07)

Tahle bitva byla super. Jenom ji předcházelo malé místopisné nedorozumění.

Aby jste rozuměli: dozvěděl jsem se o ní ve středu, ve čtvrtek ji zkonzultoval na tréningu a ujistil se tak, že je ve Frýdku (F-M). Rozhodl jsem se, že v sobotu to na chalupu vezmeme přes bitvu. A tak jsme vyrazili (v 9:30 namísto v 8:45) s mojí (budoucí) ženou a její neteří a synovcem (kteřížto projevili zájem jet na chalupu a ochotu podívat se na bitvu). Kolem jedenácté jsme zaparkovali u Baumaxu a pěšky se vydali na tradiční místo bitev ve Frýdku, jenže ouha, na místě samém nebyl nikdo s výjimkou jednoho houbaře a procházející rodinky. Použil jsem tedy mobilní telefon, vzbudil Norda a během nějakých deseti minutek se dovolal na nějakého organizátora, abych se dozvěděl kde se vlastně bitva koná a mohl se tak na ni dostavit během následujících 40-ti minut. Na obranu organizátorů je třeby uvést, že na webu pod odkazem "Kdy kde" uvedli nádherný popis jak se na bitvu dostat, ale proč bych si to četl, že?

Při příchodu na bitvu jsem potkal Blondýnku, kterýžto dokázal po požití vysoceprocentního alkoholu solidně balancovat a to i s podpírající osobou, takže padali tak co 5 metrů. Jeho následující působení v roli lučištníka bylo ozdobou celé bitvy, neboť k natažení luku se dostal málokdy. Ihned poté jsem potkal Borise a byl jsem tedy promptně začleněn mezi Nekromanty, jak se později ukázalo, nejslabší skupinu hry (taky jsme měli 1 štít a možná i 1 lučišníka). V pozdějších fázích hry jsme se již ptali organizátora, jaký že to pro nás má nový quest, který nesplníme, a kam že to máme jít umřít.

Světlou výjimkou v působení naší strany byly dvě události:

  • Chaotická bitka v závěru bitvy
    V jejím průběhu bylo uzavřeno a porušeno nejméně 6 spojeneckých úmluv. Během ní jsem zabíjel bojovníky všech stran, tedy s výjimkou naší. Obvykle to bylo tak, že jsme někam došli, rozhodli jsem s kým budeme a zabili ty ostatní, načež se postup opakoval.
  • První závěrečná bitva
    Byla pouze na 1 život, zásah z luku byl jako 0,5 života, takže to šlo celkem rychle. Tentokrát jsem exceloval, zabil první Raptora, pak člověka se sekerou, a pak ještě někoho, načež jsem toho nechal s tím, že do křoví za nima nepolezu a stejně ty poslední čtyři už zabijou beze mne.

Na bitvě samotné mě potěšilo několik věcí:

  • terén byl rovný
  • bitva byla v lese takže v chládku
  • lidé byli velice příjemní, nenarazil jsem na žádného blba který by se hádal o to že holeň je stehno
  • nebyly žádné úrazy (aspoň o nich nevím)), teda kromě bezvýznamných zásahů genitálií a hlavy bez vážnějších následků

P.S. nelekejte se, že jste teď přišli o bitvu - jenom sem přesouvám staré články z mého blogu.

09.03.2006. 17:00

Komentáře