Domů · Dřevárny · Slované vs křesťané

Slované vs křesťané

"Z malých sekt se mohou stát velké církve. Hnutí, které směřují k pravdě se mohou proměnit v instituci, která pravdě brání. Z pronásledovaných křesťanů 4.století se stala pronásledující inkvizice století 14. V případě, že je dostatek času, může se bílé proměnit v černé."

Už ráno bylo znát, že nás čeká stejně horký den, jako ty předešlé. Kromě onoho tepla se ovšem měl tenhle den, lišit rapidně oproti těm předešlým. Naše křesťanské misionářské vojska totiž dorazila k rozlehlému slovanskému hradišti. Tohle nebude taková lehká mise jako ty předešlé, slované na svých bůžcích lpí a přesvědčovat je nadmíru těžká a zdlouhavá věc. Zvědové vyrážejí do krajiny, zmapovat osídlení kraje, objevit slovanské posvátna místa a ty zničit. Z počátku šlo vše hladce, ale slovanské oddíly na sebe nenechaly dlouho čekat. Začínají vznikat první šarvátky. Křesťané začínají drancovat posvátna místa a na jejich místa staví kříže. Poblíž se strhávají urputné boje prastaré slovanské víry, s novým křesťanským pojetím světa. Pro slovana bylo těžké odolávat křesťanským fanatikům, kteří šířili svaté slovo, mnoho mužů na obou stranách padlo, nebo bylo vzato do zajetí. Po kraji bylo několik svátých relikvií, kterých by se nejraději zmocnily obě strany. Najít se je ovšem nedařilo ani jedním, po jedné z hledacích výprav se vrátili vystrašeni muži a všem vyprávěli o obživlých stromech,v tu chvíli jsme začali uvažovat, zdali pro tenhle kraj bude křesťanství to pravé. Kněží se nakonec usnesli, že zkusí udělat velký obřad, jejímž cílem bude natrvalo zvrátit víru v křesťanství. Inu vydal se po kraji kněz se skupinou zasvěcených, kteří měli u sebe jen obřadní dýky, takový houf neozbrojených křesťanů by ovšem nepošel bez povšimnutí slovanů, takže musel být doprovozen kordonem ozbrojenců. Knězovi se podařilo i s doprovodem dorazit k posvátným místům a vykonat obřad, ale cesta nazpět měla pro křesťany katastrofický dopad. Protože se v kraji už nějaký ten pátek bojovalo a začínal hrozit hladomor, tak se muselo od dalších vojenských aktivit na obou stranách na nějaký čas ustoupit.

Klady:

- konečně organizátor dorazil
- ve F-M se začíná formovat větší skupina lidí se zájmem o dřevěné bitvy, účast 58 bojovníků mluví za vše. ( skoro vše z FM a okolí)
- zajímavý motiv

- nepilo a nekouřilo se tolik co třeba na Ostravských bitvách (jako abstinent vítám)

Zápory:

- špatná kontrola zbraní, sice se přeměřovalo, ale prošlo pár kousků které pak vedly k hádkám a nebezpečným situacím
- asi nevhodně obsazeni velitelé stran, ze slovanské strany jsem slyšel, že neměli ani info o tom co se bude dít atd.. u nás křesťanů to bylo lepší, ale sem tam byly velké chyby,př: všechny questy byly časově spouštěny, náš velitel věděl že za nějakou chvíli bude další, my jsme zrovna v kraji měli kontrolu nad situací a zavelel jdem jim dobýt věž. Přitom mohl vědět že 1. pravidla na dobíjení věže v té bitvě nebyla 2. povede to k trapnému vybytí posledních slovanů a tím k zaseknutí hry nečinnosti na nějakou dobu.
- Někteří hráči nepřekousli přes srdce různé problémy a nahlas docházelo k hádavým debatám což je škoda
- některé questy byly špatně dohodnuty, takže třeba křesťané šli na jiné posvátné místo se modlit než je slované čekali.

Abych nepsal jen zápory, myslím že kdo chtěl tak si o tomhle víkendu pěkně zabojoval a příště to bude zase o krapet dotaženější a početnější. Po bitvě každý generál.

26.02.2005. 15:34

Komentáře