Domů · Dřevárny · Sezóna 2008

Sezóna 2008

sezona 2008

8.2. ZKAPk Praha 90% Bitva

O zkapku jsem slýchval, že to je jedna z mála českých bitev. Mám čekat různé pěkné CP, hraní rolí. Tož vyrazil jsem a viděl jsem asi něco jiného než jsem čekal. Byla to nefalšovaná bitva, kde si člověk parádně zabojoval. Úplně nejednodušším způsobem udělaný systém a o to víc krásnější a ryzejší. Jediné co bych organizaci vytkl je cena akce, za tu jaká byla bych čekal alspoň něco málo, třeba nějaké solidní hodiny v jediném oživovacím bodě. Akce ukázala že super zábava může být i na poli, že ji dělají lidé a ne kulisy.

16.02 Mongolové:sjednocení Kyjovice 90% Bitva

Nový počin od goblinů z ostravy. Vyměnili les na podpal a vrhli se na historický motiv. Mě ta akce uchvátila. Čtyři strany, volná diplomacie. Plno questů, možnost těžení, lehké plenění věží, stěhování věží. Z mého pohledu akce kterou jsem chtěl zažít a jsem rád že na ostravsku je a bude co půl roku. Jediné co mě mrzelo bylo málo lidí, dlouho jsem si lámal hlavu zdali to je úbytkem dřevárníků na ostravsku (což je fakt)), až jednou při diskuzi dobře podotknul Úhoř, to že tam jsou zakázané obouručky (z historického hlediska) tak to dost lidí odradí. Vřele mongoly doporučuji.

2.3Slované Frýdek organizítor musí posoudit jiní

Asi po čtyřech letech jsem se vrátil k organizaci bitvy slované. Kdysi se bitva lidem líbila, tak jsem ji s minimálním upravení aplikoval znovu. Domluvil si místo v starých kasárnách a šlo se bojovat. Jenže místo vybouchlo policie tam trénovala hlídací psy. Tak jsme narychlo zapadli do lesa, kde nebyl idealní terén. Dle mého se bojovalo zablblo a o to v zimě jde. Příště udělám drobnou úpravu v sbíraní zkušenosti a myslím, že bude zase proč bojovat.

16.3 Osídlení Islandu Kyjovice Kyjovice 85% Bitva

Bitvy pod taktovkou Vodky a spol byly vždy lahůdky, tahle taktéž nezklamala. Celkově má bitva náběh na to, stát se elitní akcí na severní moravě, ala zkapko nebo warhamer s tvrdším bojem, většími požadavky na zbroj, kostýmy, snad se ji to budoucnu povede. Trošku mě mrzí systém tři stran, který bývá dosti nefér, když vaše strana netaktizuje. Dobrá zpráva ze zákulisí, letos zase bude.

8.5- 11.05 Pán Prstenů Kínice (Brno) 75 % Bitva

Organizátoři několik let tvrdí, že lidé co se na této bitvě nebavili si tu zábavu nenašly. Systém v minulosti byl dosti zastaralý a dle mého ta zábavnost kromě masovosti se těžko hledala. Loni doznal systém dosti změn dobrým směrem. My už třetím rokem vyrazili coby vedení a páteř gondorské armády a myslím, že jsme si to náramně užili. Nejvíce se mi na bitvě líbí znalost questů s dostatečným předstihem, takže lidé z vedení se mohou večer před akci domluvit, jak budou postupovat. Takže ty pohyby na bojišti mají nějaký strategický ráz a není to jen běháni z questu do questu. Stále lobuji pro vypuštění frodové části.

30.- 01.06 Bitva pěti armád 2008 Doksy 85% Bitva

Vyrazit do Doks jsem uvažoval loni, jenže ani loni ani letos jsem neměl chuť sledovat stránky a čekat na spuštění registrace a stihnout se zeregistrovat dřív než další. Letos se povedlo na akci dostat přes toto síto a jelo se. V jedné větě bych to shrnul. Řemeslně do puntíku dobře zvládnuta velká bitva, střižena podle starých časů. Předávaní glejtů dnes se už jen tak nevidí. Ale vše zapadalo do sebe, fungovalo do puntíku. Kostýmově vzhledem k mase svátečních účastníků byla vysoká, elán těch co měli zájem taky. Poprvé jsem na bitvě zažil boj před velkým střetem o pozice pro následující střet. Mohu jen doporučit.

02.08 Telmnad VI: hlad Frýdek-Místek bitva organizátor musí posoudit jiní

Je to náš takový pokus skloubit bitvu a larp dohromady. Loni to dle mého vyšlo velmi dobře, letos jsem to pravidlově trošku překomplikoval. Díky změny místa na poslední chvíli to celé vyznělo jinak. Ale snad se lidi bavili. A dorazí znovu.

22.08 - 24.08 Dobývání Helmova žlebu 2008 Rozkoš 50% Bitva

Loni se nám povedlo zaregistrovat na poslední chvíli a stali jsme se nevědomky CP, letos už jsme jeli s chaoty za Sarumana. Bitva je rozdělena do dvou částí, do bitvy v lese a bitvy na „realné hradbě“ . Letos se bitva v lese vyvedla moc se mi líbila, oddílový systém dostatek lidí. Pak byla z mého pohledu nepochopitelně dlouhá pauza a šlo se dobývat hradba. Díky posunu byla až někdy do tmy. Loni jsme bránili letos dobývali. Většina lidí tvrdí, že je to parádní akce bojovatna hradbě, mě to nijak neoslovilo. Snažit se vylézt po žebříku kdy tě někdo mlátí po hlavě, prorazit úzkou branou. To jsou věci které nejsou nějak pro mě…

29.08 - 31.08 Trója Chleby Bitva CP

Z mého pohledu je ta akce taková snová záležitost, někde na poli se jeden den objeví starověké armády a začnou se dít věci. Nádherná akce, která se musí zažít. Přesunutí do čech jí něco přidalo na kráse. Jen mě stále zaráží jak málo lidí na Tróju jezdí. Vždyť kostýmy na toto období udělá každý.

26.09 - 28.09 Warhammer: Čas odplaty Troubelice 90% Bitva

Na akci jsem přijížděl s očekávaní pěkné bitvy, podle přihlášených skupin to tomu nasvědčovalo a nemýlil jsem se. Trošku mě překvapilo, že jsem se před akcí dozvěděl že budu velet lidské straně, ale díky nastavenému systému bitvy to byla radost., lidé v národě byli perfektní. Takže jsme se probojovali k vítěznému konci. Bitva měla několik úrovní o co bojovat a to ji propůjčilo nonstop zábavu. Už se těším na další ročník.

11.10 Bitva o Morii VI. Hodoňovice organizátor musí posoudit jiní

Myslím že letos se nám to povedlo vše doladit. Byla zase o trošku větší morie, systém questy počasí klaply. Nejvíce mě na akci baví to že to organizuje tým.

01.11 Mongolové II - Útok na Kyjev Kyjovice 80% bitva

Bitva byla parádní, pravdilově zůstala stejná, jen mi oproti prvnímu počinu, vadila fixace spojenců. Pro méně aktivní strany to byl přínos, ale tím to trošku vše ztratilo. Mongolové Kyjev smetly. Uvidíme kdo je zastaví.

21.-23.11 Samota Uherské Hradiště 80% LARP

Předešlé dvě samoty které jsem zažil byly skvělé. Letos jsem nechytl hlavní dějovou linku a díky bezskillového systému jsem se už těžko mohl zapojit do dění. Nicméně skvělá akce, nelze než doporučit.

A co vy jak jste akce viděli? Kde doporučíte zajet a kde ne?

17.02.2009. 00:00

Komentáře