Domů · Dřevárny · Sezona 2007 očima Turka

Sezona 2007 očima Turka

24.2. Les na podpal V - Pád království (bitva 75% (velitel))
Po desíti měsících si nemohu vzpomenout přesně na to, jaká ta bitva byla. Tak jsme dlouho uvažoval, že se o lesu zmíním a u toho zůstanu. Jenže sotva tuto větu napíši, tak se mi vybaví stěhováni věží, těžení podle časových intervalů, po dlouhé době jsme se ve věži sešli celý frýdek (chaoti, frýádburk). Les je tradiční rozjezdová akce sezony a vždy si tam člověk solidně zabojuje. To že se líbí, jde vidět i na stoupajícím počtu bojovníků.. Letos tam bylo 120 bojovniků.

31.03 Peloponéská válka (bitva 65% (nevím))
Nový počin, zase tápu v paměti co vše se tam dělo a matně nalézám. Boj o přízeň bohů, jejich bonus pro armádu byl dosti zásadní. Bitva to byla svižná, to se musí ocenit, lidé si do jisté míry připravily kostýmy na toto období. Z toho pohledu, se tato akce kostýmově doplňuje s Trojou a dávají příslib ještě více stylizovaných kostýmů do budoucna.

27.04 - 29.04 Bitva o Dargorath 2007 (bitva nehodnotím panovník nemrtvých a od nějaké doby zraněný :) )
Letos jsme použili to, co jsme měli připraveno na rok 2006, kde jsme podle scénaře nejeli, pěruň tomu chtěl jinak. Možná to chtělo nějaké inovace, přesto si myslím, že lidé zažili hodně bojů, díky systému došlo i na questíky.

05.05 Athel Loren : Bouře Chaosu (bitva)
Na toto pokračováni jsem se těšil. Měl jsem velet jedné straně, leč nebylo mi přáno, neb po cestě jsem přehřál svoje auto a nedojel na bojiště.

30.06 Bitva o Farthen Dur (bitva, 75% (voják))
Co říct o této pohodové bitvě, snad jen klasicky biťákovská akce s pěkně zahranými předquestovými situacemi. Klasický model quest těžení. Dvě strany. Dobrý oddech.

MPP(70% Eomer)
Musím říct, že letos se mi MPP líbilo. Konečně to organizátoři posunuli od zmatků k funkčnímu systému. Co mě hodně mrzelo bylo to, že byl povolen Saruman tak velký, jaký byl a i žoldnéři mi moc neseděli. Mě to do hry vnášelo velkou nerovnováhu. Kterou jsem v ní viděl. Tvrzení že jsme si saruman popudili proti sobě a... to je pravda, ale nemusel tam být. Jak k tomu příjde zbylých 95 procent bojovníků v naší straně, kteří u rozhodujícího procesu nejsou.

04.08 Telmnad V.(bitva s larpovými prvky, organizátor)
Letos jsme se snad posunuli v bitvě dál, konečně jsme dali lidem zaměstnání, takže nikdo nebyl hej ty, ale byl to druid, stavitel, dřevorubec, otestoval jsem si systém konstantního počtu bojovníků v poli (vřele doporučuji). A po této akce jsem si říkal, tohle je právě důvod proč něco organizovat. Sešli se parádní lidičkové zablbli si. Ještě jednou, smekám před všemi.

24.08 - 26.08 Dobývání Helmova žlebu 2007 (bitva, 20% (Ent)),60%(rohir))
O helmáči jsem toho hodně slyšel a moc se na něj těšil. Protože jsme se hlásili na akci později, tak se šlo přihlásit buď za nezařazené (jet za kohokoliv mi nedělá problémy) nebo za enty. Tak jsme se přihlásili za enty, jaké bylo naše překvapení na bitvě, stali jsme se CP, to jsme ze stránek nevyčetli :)). Bitva v lese, kde se pomoci oddílu střetávali temná a světlá strana, logisticky časem spadla a vše se přesunulo před "realné" hradby. Po pár dojetí questové linie na louce, se přešlo na samotné dobývaní hradeb, na které dle všeho všichni kdo byli loni čekali. Co si budem nalhávat, vyblbnout se dalo během dobývaní krásně. Jen mě moc nesedělo několik věcí. (v té době jsme se stali členy rohanské armády) Obléhané pevnosti by příslušel alspoň jeden velitel schopný velet a vše koordinovat. Na každé straně bylo určitý počet instantních oživení. Dle mého, ale nelze nijak realně nastavit číslo na obou stranách kolik jich má být. Aby měli strany stejnou šanci. Bitva probíhala až do tmy, kdy už lidé nevládli zbraním fyzicky ani psychicky. Jinak zázemím krásně zvládnuté.

31.08 - 02.09 Trója (bitva, bůh Zeus)
Trója letos měla třetí pokračováni. Co je zajímavé, za ty tři roky si vypracovala zajímavé postavení. Přijedou na ní lidé i z druhé strany republiky, lidé si přichystají kostýmy z té doby, zbraně se snaží přiblížit k dané době. Jde vidět že Melian ví co chce a za to ji díky. Celá bitva je postavena na principech, na kterých by bitva stát měla. Permanentní těžení (plundrovaní vesnic)), likvidací hrdinů, plno mini rolí, příběh. Válčí se převážně na poli, ale vše je o sbíraní jasných bonusů pro závěrečný boj o Tróju. Což je perfektní.

14.09 - 16.09 BPA 2007 (bitva, 70%, panovník Mlžných hor)
Letos se samotné bitvy ujal Ondra, bitva dostala jiný kabát. Měl mouchy, ale to půjde doladit. Trošku mě na BPA, ale i na dalších bitvách štve, že se nějak systematičtěji nepracuje na tom, aby byly strany vyváženy. Nevývaženost, oživováni v zádech byly největší mouchy letoška, na druhou stranu, boj to byl pořádný.

20.10 Bitva o Morii V. (bitva, organizátor)
Trošku jsme doladili systém, asi nazlobili bohy, neb nám nadělil škaredé počasí. A mohlo se bojovat. Tradičně skřeti prohráli, nevím jak to dělají 5 ročníků pět proher. No snad příšti rok. Jak se líbila musí posoudit jiní.

16.11 - 18.11 Krncon (DrD, 85%)
Vždycky jsem se chystal vyrazit na Krncon. Letos se mi to konečně podařilo. I když moc DrD nehraji (kdysi jsem odehrál asi 2 dobrodružství) tak musím říci, že se naši skupině podařilo uhrát první místo, asi jsem jim to málo kazil. Příběh byl poutavý plný nahých bojovnic a kouzelnic. Kdo nezažil nepochopí. Parádní komorní akce. Doporučuji!

21.11 - 23.11 Samota (Larp,95%)
Skvělá akce, kterou nejde shrnout do pár vět. Na Samotu jsem vyrazil coby písař z LatNamu, doplnit bestiář. Tradiční barbarské hry které na samotě probíhají, přilákal plno dobrodruhů, ale nejen je. Tato směs ras, povoláni utavila krásný příběh, který budu muset ještě sepsat do svitků. Pro mě a kamaráda choseho to byla 40 hodinové nonstop dobrodružství. Byl úplněk a když jsme v noci utíkali před pronásledovateli do lesa a narazili na ruiny chrámu se svitky, které při svitu měsíce šly přečíst. Tak to je neopakovatelná atmosféra ...

30.11 - 02.12 Zklidnění (ostatní, organizator)
Komorní akce, kde jsem chtěl aby dorazili dřevárnici poklábosit, zahrát deskovky, zašermovat. Nakonec nás nebylo tolik, ale kdo přijel tak si nestěžoval.

15.12 Dhampire I. - Útok Anmaghláků (bitva, 90%, velitel elfů, skřetů (původně jsme jeli za lidi, ale šli jsme vyvážit stavy))
Dhampire nahradila Bitvu o kraj, která se nam (frýdburku) moc líbila. A tak jsme vyrazili na jih natěšeni na pořádný boj. Boje bylo plno, počasí nezklamalo, zajímavé nápady. Jen mi trošku neseděly některé questy, sice splňovali podmínky pro střet o to v bitvách běží, ale často nebyly optimálně postaveny. Lepší získá velký bonus do dalších bojů. Vyhraje ta strana co zašije více bojovníků do hloubi lesa, aby náhodou nepadli. Ale to jsou jen drobnosti, neb každý si "zašermoval" do sytosti

Pokud bych měl shrnout letošní sezonu. Tak jde vidět několik trendů. Úbytek akci a lidí na ostravsku, po odpadnutí dvou velkých organizátorů (Vodka, Asgard)) ubyly rapidně akce a jedna generace dřevárníků se organizačně neprojevila, i úbytek lidí. Na druhou stranu ti co zůsatali či začali jezdit vypadají moc slibně a na akce se vyloženě těším. Celorepublikově jde vidět rapidní zvedání kostýmové úrovně, až se trošku bojím toho. že pro nováčky bude těžké, do toho všeho naskočit. Neb se na ně bude dívat skrze prsty. Což jde často vidět a je to škoda. Jde vidět pronikaní komerčna do dřeváren a vidím to jako pozitivní trend. Kolik lidí si pořídilo pořádnou zbraň a jiné doplňky v obchodech. Díky zvedlému vstupnému vzniká i větší přidaná hodnota, ze strany organizátorů, před 2-3 lety se tu fňukalo nad zvednutí vstupného z 10,- na 20,- Kč. Celá komunita dle mého pomalu stárne a to je dobře. Jde to vidět třeba na BPA. Před 4 lety tam přijelo na bitvu auty tak 10 aut, letos už to bylo mnohem víc.

Můj výhled jak dál.
Dle mého bude dřevo více posouvat k tomu, že bude zajímavé i pro lidi co se věnují jen kovu. Mám strach, že časem bude těžké pro nováčky nastoupit do rozjetého vlaku.

27.12.2007. 00:00

Komentáře