Domů · Dřevárny · Seminář organizátorů dřeváren

Seminář organizátorů dřeváren

První (a doufejme, že zdaleka ne poslední) srazík organizátorů proběhl v Brně v "Bystroušce", účastnilo se jej přibližně třicet organizátorů z celé republiky, objevili se jak zástupci FASu, gang z ASF tak zárodek DAKu (vznikajícího moravského sdružení organizátorů). Seminář byl veden formou přednášek a diskuzí na tyto témata:

Bitvy – Jak má vypadat dobrá bitva. Různé systémy a pravidla. Délka bitvy. Nakolik mají mít hráči volnou ruku ve vývoji války (volný boj x kvesty)? Vhodná délka akce. Zkušenosti, tipy, postřehy. Novinky.
Světy – Jak má vypadat dobrý svět. Různé přístupy, možnosti a pravidla. Dobré nastavení světa. Povolání nebo dovednosti? Pokračování postav na dalších ročnících. Noční hraní. Vhodná délka akce. Zkušenosti, tipy, postřehy. Novinky.
Tažení – Jak má vypadat dobré tažení. Různé přístupy, možnosti a pravidla. Povolání nebo dovednosti? Jak často, kdy a jak moc postupovat? Zkušenosti, tipy, postřehy.
Propagace dřeváren – Zda a jak propagovat dřevárny. Internet. Kalendáře dřeváren. Časopis Pevnost. Další možnosti propagace.
Zbraně na dřevárny, jednotné délky zbraní a pravidla boje – Diskuze nad stávajícími běžně používanými zbraněmi a jejich délkami. Pravidla boje a jeho bezpečnost. Diskuze na téma polstrování zbraní. Noční boj. Nestandardní zbraně (kopí, bijáky, vrhací zbraně, ...).
Právní předpisy, hygiena – Co dělat, abyste se nedostali do průšvihu. Jaká povolení jsou potřeba pro pořádání akce. Komu všemu akci hlásit a jak. Jaké zákony a hygienické předpisy je třeba dodržovat. Prohlášení o účasti na vlastní nebezpečí. Pojištění.
Zdravotní zabezpečení akcí – Co všechno by na akci mělo být zajištěno. Co dělat v krizových situacích. Častá rizika. Právní zodpovědnost. Lékárnička.
Alkohol a disciplína na akcích – Patří na akce alkohol a do jaké míry? Co hráči mladší 18 let? Omezovat a zakazovat nebo ignorovat? Kouření na akcích a další drogy. Disciplinární problémy a problémoví hráči. Nebezpeční bojovníci. Jak se jim vyvarovat.
Kostýmy, herní předměty a doplňky – Kostýmová úroveň u nás. Jakou úroveň vyžadovat? Hraní ras na LARPech (podmínky). Různé provedení herních předmětů a doplňků, artefaktů, herních peněz apod. Kde sehnat levně kostýmy a další materiál.
Ekonomika hry – Ekonomika hry ve světech, koloběh peněz ve hře. Na co jsou herní peníze a jak vstupují do hry. Suroviny a jejich těžba. Co kupovat a prodávat. Izolovanost herního území a obchod s vnějškem. Přepočty měn. Kontrola ekonomiky a inflace.
Herní území – Jak má vypadat herní území. Nutné požadavky a další potřebné vlastnosti. Jakých chyb se vyvarovat. Vzájemné předávání zkušeností. Tipy na dobrá místa. Kde v ČR se pořádají akce.
Nováčci na dřevárnách – Noví hráči na dřevárnách a problémy s nimi. Jak se k nim chovat a jak je vychovat. Výukové akce pro nováčky. Věková hranice hráčů.
Herní poplatky – Kolik za pořádání akce vybíráme a na co ty peníze jdou. Kde ještě posílit rozpočet hry? Má být pořádání akcí ziskové? Kde sehnat levné vybavení?
Městské hry – Městské LARPy. Náměty a zkušenosti. Rozumné hranice. Bezpečnost
Organizace, FAS a ASF – Jakým způsobem jsou (ne)organizovány dřevárny u nás. Představení jednotlivých organizací. Proč se organizovat a proč ne?
Dřevárny ve světě – Podobné akce v cizině. Jaké jsou a čím se liší. Inspirace. Dřevárny na slovensku.
Dojednaly se drobné změny v pravidlech FAS, organizátoři se mohli dovědět o právních těžkostech, které je mohou při pořádání akcí potkat, jak zacházet s nováčky nebo jak připravit tu kterou část bitvy či larpu. Dle mého názoru velmi podnětné setkání.
Nakonec bych rád poděkoval všem účinkujícím, přednášejícím a hádajícím se za příjemný weekend.

26.02.2005. 20:22

Komentáře