Domů · Dřevárny · Osídlení Islandu 2006

Osídlení Islandu 2006

Sobotní ráno pro nás začalo velmi brzy, bylo nutno dostat se na herní plochu a postavit ji dřív, než na místo dorazí hráči. Jakž takž se to podařilo Bitvu navštívilo cca 95 lidí, počasí bylo stálé, teploty kolem 0. Jen škoda, že ta nádherná mlha, co se ještě brzy ráno válela mezi kopci, se v průběhu dne rozplynula...

V bitvě proti sobě stáli tři nepřátelé - Irové, Islanďané a Vikingové. Hlavním cílem bylo dobývat nepřátelská území. Kolem věží byly 4 stanoviště, na kterých byl pro každý nepřátelský národ předem daný počet kolíků. Tyto mohli krást pouze nepřátelští kapitáni (a zrádce). Cílem tedy bylo "nakrást" co nejvíce cizích kolíků (=zabrat co největší území) a zároveň ubránit svoje. V každé straně byli navíc dva zrádci - po jednom pro každého nepřítele. Ti museli být odhaleni a popraveni, jinak se jich zbavit nešlo.

Měl jsem tu čest velet Irské armádě. Po příchodu do věže proběhlo pár rychlých soubojů, ve kterých se určilo, kdo bude dělat velitele (rozděleno podle typů zbraní). Hned se začátkem bitvy se zjevil Osud a slíbil odhalit budoucnost tomu, kdo u něj nejdéle vydrží. Strhl se tedy první větší boj. Následovalo mnoho větších či menších šarvátek, ať už se bojovalo o území, nebo o quest. Mí Irové si od začátku vedli dobře a dařilo se nám rychlými útoky "okusovat" obě nepřátelská území. Jak jen to šlo, navštívil jsem Mudrce, a koupil od něj velkou nákladní loď a hlavně kámen na stavbu hlásky. Její umístění se ukázalo strategické pro další vývoj bitvy. Postavil jsem ji na střed území, na křižovatku, přes kterou byl každý víceméně nucen procházet. A tak se dařilo podnikat rychlejší výpady a to zas vedlo k větším ziskům.

Jediné, co trápilo náš národ, byla dvě špatně přístupná území, která jsme měli bránit. Mezi hradbami a osadami ležel hluboký příkop, jehož překonání trvalo příliš dlouho. Postavil jsem tedy druhou hlásku mezi těmito územími. A to se ukázalo jako další důležitý krok. Nedlouho poté na nás přišel soustředěný útok od Vikingů i Islanďanů, ale díky hlásce se podařilo oba nepřátele odrazit.

Mírným zneklidněním byla ztráta princezny. Její otec, Irský král, mi ji pověsil na krk a já náhle zjistil, že vyšla bez doprovodu za hradby. A protože Osud nikdy nejedná náhodně, zmocnili se jí trollové. Stálo to mnoho sil a času, ale podařilo se ji z jejich zajetí vysvobodit. Následně byla podrobena řádné nápravě rákoskou. No a co, že její otec je král a nesouhlasil by, až tenhle ostrov dobudu, může se třeba stavět na hlavu, ale bude můj...

Bitva tedy pokračovala a my si stále udržovali náskok. Pak ale došlo k osudovému střetu všech nepřátel na otevřené planině. Vikingové byli celí vyhladovělí a oslabení a padli jako první, ale Islanďané lstivě počkali, až se s nimi trochu pobijeme a až poté vyrazili do boje. Byli sice trochu oslabeni dlouhými boji, ale nakonec nás porazili a svůj ostrov uhájili.

Závěrem řečeno: Bitva se povedla. Byla velmi slibným počátkem sezóny a rozhodně vysoko nasazenou laťkou. K velkému překvapení se sešla i celá řada pěkných kostýmů a začla se též praktikovat penalizace těch špatných. Počasí vyšlo výborně a ani jsem nezaznamenal nějaké spory či hádky mezi lidmi. A co se CP týče, zvládly svou roli a oživily a ozdobily již tak dobrou bitvu. Jediné zakolísání bych viděl v nesoudržnosti systému questů, které však naštěstí neohrozily průběh bitvy, pouze poodstoupily na "vedlejší kolej".

Díky orgům za pozvání!

Jörg S?vigen

26.03.2006. 00:00

Komentáře