Domů · Dřevárny · Mongolové II - Útok na Kyjev

Mongolové II - Útok na Kyjev

Mongolové II - Útok na Kyjev
1.11.2008 (Ostrava - Kyjovice)
Goblini

Už je to dávno, kdy naše kmeny sváděly bratrovražedné boje, zpětně se na to dívame všichni s úsměvem, velký Chingischán ví co dělá. Divokost mongolů umně využívá k podrobováni okolních národů. Ještě nikdy jsme se neměli tak dobře.

Daleko na západě

Ráno přišli zvědi, že na kopec v našem dohledu se scházejí kněží starých slovanských kultů a mají v úmyslu prosit své bůžky, aby jim byli nápomocni v boji proti nám. Nic takového se nesmí nechat dopustit. Sice ani těm před nima ani před před nima žádní bohové nepomohli. Ale co kdyby ti slovanští dědci měli větší sílu. Rychlým výpadem rušíme jejich snahu, přinést bohům nějaké dary. Po návratu do ležení, vidíme naše kněze chystat oslavu naším bohům, zřejmě se inspirovali slovany, nebo se zastyděli, kdo ví, hlavní je že hudebníci se chopili bubínků, byla přivedena ovce a ta za tance všech objetována. Do toho nám vpadl pokus slovanů, přerušit naše uctění bohům. Jejich pokus byl úspěšně odražen.

Kupci, ale i zvědi přinášejí zvěsti, že dál na západ lidé vyznávají nějakého muže ukřižovaného na kříži. Tato víra získavá na popularitě a šíří se světem jako naši jezdci, ehm co to melu, není nad mongolské koně a jejich jezdce. Nedopustíme aby se tenhle bůh šířil dál. Jen naši kněží jsou jak jinak opatrní, takže misionáře jdoucí k nám příjmem a pomůžem jim se usídlit mezi novgorody a kyjevany. Ať si je tam užijou.

Jak už to bývá, ne vždy jsou spojenci spojenci na věčné věky. Tatarům se úspěchy začali líbit a obratili zbraně proti nám. No co když to chtěli budiž jim země lehká. Naši diplomaté vyjednali dočasnou pomoc u novgorodských a jelo se plenit.

Boje neutuchali, země byla pokryta mrtvými od východu k západu od jihu k severu a my neměli stále dost. Na západním uzemí se objevila podivná karavana, vznešená delegace nějakého císaře Oxymoronise. Jak jsme zjístili od mistních vládné na jihozápadě, nějaké říši Byzanc, tam chtějí naši velitelé taky vyrazit plenit, ale pro začátek bychom je mohli poznat coby spojence. Jak záhy zjišťujem nenabízejí vojsko, ale čekají že se jim budou místní klanět a nosit jim dary. Pojali jsme to tedy velkoryse, nabýdli jsme jim hlavy místních. Naš dar pro císaře nebyl přijat. Jen co tu skončíme, asi se tam budem muset kouknout.

Novgorod a kyjevané se už nezmohou na žádný odpor, ale tatarům se zase začal zvedat hřebínek. Je čas to tu ukončit a táhnout dál. Jak jsem slíbil, tak bylo vykonáno. Ale co se tu rozepisuji stačilo napsat, další místo pokořeno, jako x předtím.

K bitvě: mě se to moc líbilo. Bitva dle mého gusta, prostor pro taktizovaní, pernamentní boj, žádné úzké hrdla, perfektní lidé, zábava. Stále nechápu proč na akce od Goblinů kteří mongoly organizují jezdí tak málo lidí. I když ať raději přijedou jen ti co o to mají zájem a ti další ať jsou doma.


Díky

15.12.2008. 00:00

Komentáře