Domů · Dřevárny · Meč a Magie (2005-06-11)

Meč a Magie (2005-06-11)

Počasí:

Podle serveru Wheater.com (jehož informace mi zprostředkovává plugin ve Firefoxu) to vypadalo opravdu nadějně. Jednak se měla maximální denní teplota zvednout na 19°C a hlavně měly poslední přeháňky skončit v sobotu v cca 2 hod ráno, kolem jedenácté už mělo být polojasno s tím, že další mraky s deštěm se měly objevit kolem 18 hod.

Před bitvou:

V pátek probíhala oslava 60-tých narozenin mé budoucí tchýně, takže jsme se s ženou dostali domů kolem půlnoci. Žena šla spát a já se vrhl do příprav na bitvu: zprovoznil jsem externí napájení elektronické váhy, rozšířil jílec u šavle a provizorně spravil madlo na štítu, které nevydrželo čtvrteční tréning. Takže jsem šel spát kolem dvou.

Ráno jsem, mám ten dojem slyšel první ze série budíků, nicméně jsem je všechny úspěšně povypínal, aniž bych se vzbudil, takže mě probudil až v 9:45 Mayer. Volal, jestli u mě taky tak šíleně prší – nepršelo a tak se rozhodl také vyrazit na bitvu. Já se teda probral, urychleně posbíral věci a vyrazil do Kyjovic.

Když už jsem sjel na místní cestu, tak se v rozporu s předpovědí rozpršelo. A pořádně. Dojel jsem na místo, vyložil věci a vydal se k shluku účastníků.

Na bitvě:

V postávajících hloučcích jsem vyhledal známé, nechal u nich věci a vydal se hledat orgy – našel jsem Barbara a upsal se mu do sešitu. Pak jsem se schoval opět pod deštník – na něj a štítovou střechu CH.U.E. jsme uchytili pláštěnku takže se nás před deštěm schovalo víc. Během dalších 10-ti minut začal Barbar v rychlosti vysvětlovat pravidla a legendu a pak jsme se rozdělili na strany a vyrazili do věží.

Systém životů byl s klasickým zvýhodněním zásahu do trupu (teda klasický u nás na ostravsku): 3 životy s tím, že do trupu je to za 2.

Strana byla rozdělena na oddíly – typicky po 5-ti lidech s jedním kapitánem, který měl o jeden život víc a hlavně měl 3 kolíčky k jednorázovému oživení všech mrtvých bojovníků z oddílu. Po oživení se kolíček věšel na vhodnou větvičku, případně pokládal na pařez anebo na jiné „vhodné“ místo. Kolíčky protivníka pak sbíraly ostatní strany s tím, že za 10 kolíčků dostal jeden z bojovníků útok +1.

Kapitán i bojovníci se mohli individuálně oživit v libovolné fontáně za 5 minut. Pokud chtěl kapitán i „dobít“ kolíčky pro oživení oddílu tak těch 5 minut musel ve fontánce strávit i s celým oddílem.

Každá ze stran navíc měla své vlastní speciální pravidlo – my Raafové - jsme v každém našem oddíle počítali nepřátelské bojovníky, které jsme zabili a za každých 5 dostal jeden bojovník v oddíle 5 životů – do nejbližšího oživení. Rozdělení stran, jak se rychle ukázalo, nebylo vůbec rovnoměrné, my i Varigalové jsme byli proti Farellům početně výrazně menší a jak jsme časem zjistili, naše spojené armády se s Farelly mohla tak akorát srovnávat.

Questy:

V prvním questu jsme se vydali na místo centrální fontány, kde měl proběhnout boj (mám ten dojem) o první artefakt. Že je nás málo, nám bylo jasné hned od začátku a tak jsme si řekli že se chvíli zdržíme a do případného boje se zapojíme až v jeho závěrečné fázi. Bohužel se ukázalo, že k fontáně jsme dorazili jako první, a co čert nechtěl, kousek dál po cestě se už šikovali Farellové s CH.U.E v čele. Boj odpovídal poměru sil – byl velmi krátký.

Oživili jsme se v centrální fontáně a pak se stavili k té své. Po chvíli jsme vyrazili na další quest, jehož cílem bylo ovládnout mága, což znamenalo k němu dojít a tahat ho sebou 3 minuty během nichž mág provedl obřad a získal tak pro nás druhý artefakt. My jsme se s Farelly srazili kousek od centrální fontány. Dostali jsme pěkně zabrat, ale pak Farellové rozvázali boj, aby mohli zaútočit na Varigaly, kteří už začali obřad provádět.

My jsme pobili pár zbývajících protivníků, kteří se nestačili stáhnout, kdo mohl, ten se ještě pomocí kolíčků oživil a vyrazili jsme umřít do boje. Cesta do kopce nás ale zdržela, takže jsme sice mága na chvíli i získali, ale bylo nás příliš málo na to abychom ho ubránili. Mám dojem, že náš zásah ani neoslabil Farelly tak, aby jim Varigallové dokázali mága sebrat.

V třetím questu jsme měli za úkol zabít nekromanta, kterého chránili 4 zombie. Vyrazili jsme tedy a kousek od centrální fontány jsme se spolu s Varigally postavili Farellům. Náš moudrý vůdce Nord, však správně podotkl, že jednak není cílem questu zničit protivníka, jednak jim chybí CH.U.E. a navíc i nekromant měl být někde jinde. Takže zařval na naše vojsko, že jdeme jinam, nicméně na jeho výzvu reagoval pouze můj oddíl a i Elf, který byl posléze vyslán pro posily, se vrátil s tím, že „je pobijou a dojdou“.

Takže jsme asi v 7 lidech stoupali do kopce, když jsme o kus dál objevili CH.U.E., no nicméně se na nás nevrhli a tak jsme společně – s patřičným odstupem – stoupali dál až jsme potkali nekromanta se zombiemi. Potkali jsme i Barbara, který nám prozradil, že ty zombie jsou pěkně silné – asi tak stejně jako jedna strana. Tož to bylo úplně super! Nás 7 proti nekromantovi a CH.U.E! Takže jsme zvolili vyčkávací taktiku, načež se po chvíli přesunulo CH.U.E., a pak se přesunul i nekromant a tak jsme se přesunuli i my. No a pak na nás CH.U.E. zaútočilo. Část nás zemřela (Já a Elf) a část se stáhla. CH.U.E. pak nechali pár lidí na hlídce a zbytek zaútočil na nekromanta.

Já se šel oživit do fontánky a to jen proto abych se po návratu zase nechal zabít. Chvíli po mém dalším oživení se přišel oživit Elf a chvíli po něm i zbytek oddílu. Po další chvíli se objevili Varigallové, také se oživili a pak zase někde zmizeli. Mezitím dorazil Kostěj (bílý) se svým oddílem a jelikož to na kopci vypadalo, že se tam ještě bojuje a tak jsme se tam zašli podívat. Ve 3 cesty jsme ale zjistili, že kus pod námi pochoduje Vodka se svým vojskem (Farellů) a tak jsme honem rychle vyběhli kopec, kde jsme zaútočili na zombie. Bohužel se časem ukázalo, že nekromant už je chcíp a boj se zombiemi je zbytečný. Ukončili jsme tedy boj teď již bývalé zombie plánovaně doplnily naše řady.

Sešli jsme k fontánce Varigalů, kde se proti nám postavili CH.U.E., společně s několika Varigally jsme je však rozdrtili a vydali se na cestu dolů k hlavní fontáně. Tam probíhaly zmatené boje, do kterých jsme se na chvíli zamíchali. Časem jsem se i dozvěděl, že už probíhá další quest – každá strana měla k hlavní fontánce dotáhnout 3 zajatce. Chvíli na to jsme se ale oživili posledním kolíčkem a zase rychle umřeli, takže ani tento quest jsme nesplnili.

Po překonání všeobecného zmatku (netrval však příliš dlouho) nám Brarbar řekl, že dalším questem je aréna právě těch zajatých – nevěděl jsem o koho jde a tak jsem přivítal, že paralelně Wolf (myslím že on a jestli ne tak to udělal někdo jiný) vyhlásil arénu. Bojovat se však mohlo pouze zbraní drženou jednou rukou, což vyvolalo vlnu zájmu … je fakt, že si to chtěl kde kdo i jen tak zkusit. Mě bohužel v třetím kole vyřadil Nord – jak jsme se shodli „na pí....“.

Po aréně vyprovokovaly mladé holky krátkou „travní“ bitvu. Vše se odehrávalo na posekané louce, takže munice měly dost a ani já jsem se nevyhnul několika zásahům a musel vytahovat stvoly ze záhybů oblečení.

Chvíli na to vyhlásil Barbar další quest – bitvu – ale se životy, dovednostmi a oživováním. I přes spojení s Varigaly jsme nedokázali vyhrát. Stejně dopadla i závěrečná bitva, ve které se už ale bojovalo se starým 3-životovým systémem.

Po závěrečce jsem ještě obešel lidi a na elektronické váze jim převážil zbraně. Celkem mě překvapilo jaký o to byl zájem. Konkrétně u jednoruček to bylo: 503, 517, 543, 558, 570, 585, 592, 604, 669, 700, 717, 762, 770, 800, 950, 1050, 1095 a 1147 gramů; jedenapůlručky: 480, 511, 561, 590, 634, 650, 660, 720, 740, 740, 858 a 1120 g; Obouručáky: 753, 890, 972, 1135 a 1462 g a obouruční sekery: 1257, 1490, 1564 g.

Závěrem

Z hlediska, questů, pravidel, systému boje to bylo ok. Několik podstatných výtek by se však našlo:

použití terénu: už v tak strmém svahu byla jedna věž výrazně výše než zbylé dvě. A nejen to, některé questy nás zavedly mnohem dále za ni až skoro k vrcholkům kopce. Nepamatuju si bitvu kde bych se tolik a tak zbytečně nachodil do kopce.

vyvážení stran – na ostravsku v poslední době problém. Člověk by očekával že když jsou tři strany, tak jedna z nich bude silnější, ale aby byla silná tak že ji ani dvě zbylé strany neporazí? To už je fakt divné.

No a ještě v jednom mě bitva zklamala. Po přečtení pravidel, jsem si představil, dynamickou bitvu, s relativně blízko umístěnými oživovacími body, kdy boje budou téměř kontinuální, situace bude měnit okamžik za okamžikem, strany budou průběžně plnit své questy ... a když už se někdy někdo zastaví, tak jen proto aby zjistil, co se děje a znovu se vrhnul do boje. No, možná to ani nebylo záměrem, já tu představu však měl … tak snad příště.

09.03.2006. 23:34

Komentáře