Domů · Dřevárny · Les na podpal (2005-02-06)

Les na podpal (2005-02-06)

Ráno

Na bitvu jsme dorazili tradičně pozdě. Tentokrát jsem za to mohl já i když svůj díl měl i stav sněhu. V pátek večer jsme totiž byli s ženou na plese SUS (stavovská unie studentů)), který nás sice zklamal v oblasti repertoáru, neboť jeho pověst zdaleka neodpovídala tomu co nás očekávalo, ale i tak jsme tam byli do cca 1 hodiny. Ráno jsem vstával v 8 a postupně se začal koordinovat s Mayerem a Hadem, které jsem měl vézt na bitvu. Chystal jsem si věci, ale nějak jsem nemohl nalézt jehličkovou bundu a ani kapsáče. Takže jsem nakonec použil rifle a moji oblíbenou "podzimní" koženou bundu. Pak mi kluci volali od rondlu, kde si mayer vybíral peníze z bankomatu. Doma nic nebylo a tak jsem jim řek ať mi koupí snídani a domluvili jsme se, že půjdou po Lenince nahoru a pak podél tramvajek až na smyčku a já je po cestě vyzvednu. Vyvenčil jsem Baryka a skoro se zbalil, když mi volali znovu ze smyčky a tak jsme se domluvili, že přeci jen počkaj, takž jsem je tam zachvilu vyzvedl.

Na cestě ze Zátiší do Kyjovic jsme za zatáčkou nabrali Irenku a její sestru (? - mám ten dojem, že asi jo). Sice to tam bylo namrzlý a minimálně posypaný, ale přeci jen jsem se do toho kopce znova rozjel. Zkusili jsme zajet k Bíťáku. Odbočka k bitevnímu placu byla sice kdysi protažená, ale bylo na ní asi 30 cm nového sněhu a tak jsem se zajel do Těškovic otočit a pak jsme se stavili k těm barákům dole s tím, že to prubnem tam. Bylo tam sice místo, ale bořík na traktoru nám ale řekl, že tam bude odhrnovat sníh a tak jsme to vzali ke hřbitovu. Tam už byl plac volný a tak jsme zaparkovali, sbalili věci a vyrazili jsme dolů. Nešli jsme ale po obvyklé cestě a tak jsme vyšli na svahu nad jednou z věží a tak jsme to řízli přímo k ní po svahu dolů.

Na bitvě

Na věži jsme byli s Mayerem promptně zařazeni ke gnómům. Had dělal nějaké CP a holky šli mám ten dojem k elfům. Pravidel jsem si nikde nevšiml a ani jsem se po nich nepídil - ostatně jak funguje systém životů mi vysvětlili v prvním boji - šlo o klasiku: 4 životy s tím, že zásah do trupu je za 2. Bitvy se zúčastnily 3 strany: Elfové, Hobiti a Gnómové. Věže byly umístěny klasicky: hobití v lesíku po svahem, gnómská v nad ní v lese za cestou a elfí pak od obou přes louku v lese za "korytem".

Asi po 10-ti minutách jsme vyrazili na první boj. Šli jsme s Vodkou a ještě třema holkama a kousek od věže jsme narazili na skupinku: Turek + kamoš, Neithan, Raptor s pár dalšími bojovníky. Během chvilky mi bylo jasné jak to dneska bude vypadat: běhat nemůžu, uhýbat nemůžu, můžu tak akorát stát a pokoušet se krýt. Do sněhu jsem se totiž bořil dobrých 20 - 30 cm. Takže jsem tam celkem blbě umřel a šel zpátky.

Po oživení jsme vyrazili na louku, kde probíhaly boje mezi různě velkými skupinkami. Přispěl jsem k porážce jedné z nich a pak zahynul při útoku na druhou.

Další bitva se odehrála jen mezi Elfy a Hobity - my jsme přihlíželi zezhora. Měli jsme případně pomoct Hobitům, ale nebyla toho potřeba. V dalším boji zaútočili Elfové na Hobity a my jsme posléze sešli k nim dolů ale nezapojili jsme se hned, chvíli totiž trvalo zjistit, jestli se do toho boje vůbec smíme zamotat. Nakonec to dopadlo tak, že prý jo a tak jsme tentokrát pomohli elfům. Otočili jsme pravý konec lajny a pak zatlačili Hobity ze svahu dolů k věži. Tam byl boj přerušen a všichni jsme vyšli na louku pod věží, kde jsme pokračovali. Hobiti nakonec prohráli.

Po tomto boji jsem využil Hobití pohostinnosti a pokouřil si z vodní dýmky - bylo tam modré jabko s mentolem. Bylo to lehké a protahující, ale venku to bylo celkem fajn. Pak jsem se vrátil na věž. Asi v té době se dějová linie začala nějak hroutit, neboť nové boje nebyly, respektive se všechny vojska shromáždila u "oka" kde jsme stáli asi tak 10 minut. Někteří se pokoušeli pro nedostatek činnosti rozpoutat sněhovou bitvu - byl jsem mezi nimi - ale nebyli jsme úspěšní. Naštěstí se potom ke mě stavil Vodka s tím, že napadneme žluté a tak jsem to zašel říct Mayerovi a za chvíli jsme začali. Nebojovali jsme ale dlouho a byli jsme přerušeni - někdo nás ze zadu upozornil na další procházející Hobity a tak jsme si dali pauzu abychom nebyli posvačeni. Situace byla chaosnatá a tak nám o prošlo. Okolí se vylidňovalo čím dál tím víc. A tak jsme se s Wolfem domluvili a zabojovali si spolu. Po chvíli (tak 5 minut) to už asi Wolfa nebavilo a tak odložil štít a pokračovali jsme jen s jednoručkami, neboť i já jsem přestal používat svůj předloketní štítek. Souboje byly hned zajímavější.

Posléze se objevil Turek s nějakou skupinkou a začal rozhlašovat začátek závěrečné lajny. Šel jsem to oznámit na naši věž, ale mám ten dojem, že stejně nikdo nedošel, takže na závěrečce nás (gnómů) bylo podezřele málo a Turek zavelel k našemu rozdělení mezi Hobity a Elfy. Stál jsem poblíž Elfů a tak jsem šel za ně. Umřel jsem v průběhu boje a tak jsem si zašel na věž pro věci. Když jsem se vracel, začínala zrovna druhá lajna a tak jsem vytáhl foťák a fotil a fotil a fotil. Až lajna skončila tak jsem jel dom. Stavil jsem se ještě do Kyjovic do hospody - vysadili jsme tam Dvojče - a já se sháněl po Mayerovi, který tam měl čekat, ale nebyl jsem úspěšný - posléze jsem zjistil, že už jel s Mladým. A tak jsme s Hadem vyrazili a po cestě na Zátiší ještě nabrali Kaputa s kámošem. Postupně jsem je všechny vysadil a pak konečně dorazil domů.

Závěrem

druhá letošní bitva ... v zimě ... na sněhu ... a něco úplně jiného než Trolí blata. Ono to začalo už tím sněhem - opravdu ho bylo víc (aspoň tak o 10 - 15 cm) a to se na pohyblivosti opravdu projevilo. Navíc nebyly 2 ale 3 věže a chodilo se tedy různě a tak se sníh ani moc neušlapal.

Ohledně děje, questů a tak - nijak jsem to nesledoval - a ani nebyl nucen sledovat - a tak mi ušel veškerý děj a vývoj bitvy. V závěru to ale trochu zaskřípalo a zvyšovaly se prostoje.

Takže bitvička to byla pohodová. Díky Goblinovi za její uspořádání!

09.03.2006. 23:13

Komentáře