Domů · Dřevárny · Jotunhaim II - Trollí blata

Jotunhaim II - Trollí blata

Na bitvu o Jotunhaim jsem se jako asi všichni hodně těšil a to ne jen, protože to byla první zdejší bitva v tomto roce,ale hlavně z toho důvodu, že byla na sněhu.
Herní území nebylo od zastávky zase tak daleko, takže přesun byl úplně v pohodě.
Registrace a schválení zbraní bylo hotovo tak v 11 a po přečtení pravidel jsme se mohli odebrat do svých věží. No a zde bych se dostal k jednomu z mála nedostatků: věže byly od sebe strašně moc daleko navíc se systémem trup smrt to byla fakt vražedná kombinace.Třeba mě to zase tak nevadilo,jelikož jako kapitán jsem měl celkem hodně životů, ale umím si představit jak by se mi líbilo kdybych šel 5 minut někam kde se bojuje, jednou se špatně vykryl a šel zase 5minut zpátky abych mohl dalších 5 minut kopřit ve věži. No je mi jasné,že to bylo asi rozvrženo pro těch 200 lidí co bylo zaregistrováno, ale kterých, dovoluji si tvrdit, tak čtvrtina nepřijela.
Kdyby se,ale skupiny pod velením jednotlivých velitelů rozdělily a operovaly podél celého území tak by to mohlo fungovat,jenže obě místa,ke kterým mělo cenu jít byly dostupné po té jedné hlavní cestě,na kterou navazovaly odbočky,takže se bojovalo hlavně na ní.
Ostatně to bylo na druhou stranu zase taky celkem fajn,jelikož se bojovalo hlavně o křižovatky což s pomocí pravidla o proskakování byla fakt sranda.Tady musím zmínit situaci kdy jsem se svojí jednotkou Wolfenů měl za úkol napadnout nepřítele ze zadu tak jsem si šel obejít herní území což bylo překlenuto celkem hlubokým údolíčkem a není nad to si zasáňkovat ze svahu na štítu a pak vyběhnout protější svah a nachargovat nepřítele. ;o)
Jen kdyby se naše dvě jednotky udržely déle tak jsme nemuseli narazit na téměř kompletní voj nepřítele. Nejsem si jistý jestli Gundir taky nějak strategicky rozesílal jednotky,ale mě se zdálo že +/- chodily pospolu,čemuž jsme se museli podřídit.Což omezovalo naší strategickou kreativitu ve spolupráci s kapitánem Turkem a Throsaei-noghem a museli jsme se omezit na ochranu přístupu k dolu a těžby.
Jako samostatnou kapitolu bych zmínil trolly.Ti vypadaly o pravdu skvěle a se svými kameny co zabíjely automaticky při jakémkoliv kontaktu a s kyji,které zabíjely automaticky pří platném zásahu byly opravdu silní protivnici!Škoda jen,že nebyly vůbec organizovaní a dělaly si v různých skupinkách tak nějak co chtěli,čímž někdy opravdu zaváděli do bitvy zmatek.Není nad to když nepřítel projde kolem trollů v pohodě,protože těm se zrovna nechce a jak pak ženeme ustupujícího nepřítele tak se trollové zvednou a všechny nás pobiji...
Ale naopak parádní byl nápad s těžením v dole,plnění pytlů sněhem lopatami a následná možnost je buď odnést na hřbetu lesem nebo odvozu na sáňkách po cestě byla fakt fajn.Za suroviny z dolu se dala získat pro stranu nějaká zbroj,které se rozhodila mezi bojovníky a zvýšila jejich životnost. Dalším možným upgradem bylo získání možnosti brát za dva a to se dalo získat výměnou za trolly zuby u čarodějky.Což bylo taky fajn jelikož zabít trolla nebyla vůbec sranda(Teda byla a bohovská,ale nebylo to zase tak lehké:o)).
Takže po mnoha střetech o důl a o trolly bylo zjištěno (od zajatého trolla)),že existuje šaman Maddemon,který umožní po obřadu u čarodějky ovládat trolly.
Šamana jako první zajal Gundir a taky zahájil obřad,ale naše strana doslova v poslední sekundě získala vládu nad územím čarodějky a byla u konce rituálu takže trollové byly naši! (Wolfeni samozřejmě zase sáňkovali ze svahu aby mohli napadnout nepřítele ze strany:o))
Nevyhnutelně se blížil závěrečný střet před pevností Gundiru,kterému chtěl zabránit velitel Gundiru Neithan,tím že požádal Thandara aby vybral jednoho svého bojovníka a postavil ho proti jeho šampiónovy Jörgovi a ten kdo vyhraje ukončí celý konflikt.Thandar přistoupil, povolal udatného Loderika,který svého velitele nezklamal a zvítězil! Proradný Neithan však nedodržel slovo a zaútočil,to však byly poslední okamžiky jeho i jeho vojska! A tak byl Thandar korunován králem Jotunhaimu! Bitva to byla opravdu vyvedená i když měla své chybky.Já jako kapitán Rogalandu jsem se bavil skvěle,ale jsem zvědavý i na názory ostatních.

Tímto bych chtěl poděkovat celému Asgardu,že tuto bitvu uspořádal!
Závěrem bych chtěl taky poděkovat své elitní jednotce Wolfenů,kteří byly opravdu skvělí!
Wolf

26.02.2005. 20:32

Komentáře