Domů · Dřevárny · Husité vs Křižáci

Husité vs Křižáci

Nuže, již brzy z rána jsem nabrousil svou jekorovou sekyru, povolal své páže, kteréžto mne svým rudým vozem zavezlo na půli cesty směr Kyjovice a odebral se směrem ku bojišti.

Oikos bitva měla tentokráte podtitul Keltové versus křižáci (vpravdě zajímavé spojení)), veškeré přípravné práce proběhly z mého účastnického pohledu hladce, vše bylo zkontrolováno, zapsáno, vysvětleno a po krátké prodlevě se asi stovka ozbrojených individuí střetla na bitevním poli, rozhodily se síly a mohlo se začít.

Hra byla provázena příběhem, kterýžto se porůznu odvíjel, o questy a CP nebyla nouze, bojovníci přijevši ze všech možných i nemožných koutů byli taky v pohodě, takže až na to vedro bylo doopravdy dobře.

Já jako kelt jsem spolu s ostatními hned od začátku čelil slušné křižácké síle, naše město disponovalo vymoženostmi typu frkačka na poplach, hned ze startu jsme dobyli druhé město, což možná nebyl zrovna nejlepší tah, jak se ukázalo později, když namísto pomoci nám na naše zoufalé troubení odpovědělo troubení ještě zoufalejší z pevnosti druhé...

Pro vyrovnání sil jsme se dočkali pomoci elitních modrých hvězd (jakási vyvažovací nájemná jednotka - docela zajímavý nápad jak udržet rovnováhu ve vývoji hry). Bitvu jsem pak opustil kus před koncem, ale vyhráli prý křižáci.

26.02.2005. 15:31

Komentáře