Domů · Dřevárny · Excalibur aneb úchylná bitva (2004-09-04)

Excalibur aneb úchylná bitva (2004-09-04)

Tahle bitva pro mne byla tak trochu nostalgická - neměl jsem totiž na benál a tak jsem musel jet tramvají a pak šlapat na Bíťák pěšky, což se mi naposledy stalo tak před 3 - 4 lety.

Byla to nádhera - vstávat o hodinu a půl dřív, projet se ranní tramvají, nastoupit do pětky plné lidí (a dost z nich jelo na bitvu). Co už nebylo tak nádherné a idylické byl pochod na Bíťák - šli jsme celkem rychle, cesta je do kopce, já už přeci nejsem žádný mladíček a moje kondička je prachbídná. No ale na Bíťák jsem došel spolu s ostatními, takže to se mnou není zas tak špatné.

Po příchodu na bitvu jsem byl odchycen a překecán ať jdu k Avalonským - a jako obvykle nás bylo nejmíň, konkrétně 6 - i když tentokrát to tak mělo být. Byli jsem totiž nějaká speciální strana a hráli jsme v příběhu, podle kterého se bitva odehrávala jistě důležitou roli. Nutno podotknout, že naše strana zraňovala na pláních za 2 životy a navíc jsme na začátku měli svatý grál, takže jsme první dobyvatele zabíjeli jediným zásahem. Bylo jich ale přeci jenom o dost víc a tak jsme se co chvíli nechávali oživit u draka (Krtek) ale nakonec přeci jen vyhráli.

Po oživení jsme se vydali plnit další questy - obětovat jedno z Dvojčat, najít kopí, zabít draka a mezitím jsme se sem tam zamotali do nějaké té šarvátky. Po cca 3/4 hodině nám však došly questy - neexistovaly totiž pro ně ještě herní předměty - Artušova pochva a nějaký plášť neviditelnosti. Chodit okolo nás už nebavilo a tak jsme se vyvalili na louce, odpočívali a slunili se. Po delší době jsme šli někoho zabít a zjistit u toho, jestli už se objevila pochva nebo plášť - bohužel ne a tak jsme dali zase pauzu. S postupem doby se ale začalo poflakovat a pauzírovat dost lidí, až se bitva zvrhla a nakonec nezbylo než uspořádat závěrečku - a i tu jsem musel vyřvat a začít já.

Po závěrečce se lidi zase začali bavit atp. načež vznikl nápad, že by se začala bitva znovu - prostě restart. Náladu na to mělo ještě cca 22 lidí, ale i ty to postupně přestalo bavit. Já jsem zdrhl asi tak po hoďce.

Cestou z bitvy jsme se stavili (S dvojčaty, Pavlou a Geraltem) v Kyjovicích v hospodě na jedno pivko (tedy alespoň já jsem si ho dal) a tak jsem si ten raní úprk dostatečně vynahradil.

Závěrem je třeba poznamenat, že organizátoři zůstali věrni jménu bitvy a že byla opravdu úchylná...

09.03.2006. 18:36

Komentáře