Domů · Dřevárny · Dargorath 2004 podle Skavena

Dargorath 2004 podle Skavena

Historie Dargorathských bitev sahá do roku 1998, kdy se několik nadšenců pro fantasy rozhodlo pod dojmem velkolepé Bitvy pěti armád uspořádat vlastní, poněkud menší a spíše lokálni akci. Ta se uskutečnila na tzv. Bítovském mlýně - louce, kde byly pořádány skautské a turistické srazy ABC (všichni jsme chodili do jednoho oddílu) a jednalo se spíše o takový happening.

Tyto happeningy jsme začali pořádat několikráte do roka a jejich vrcholná účast byla okolo padesáti bojovníků. Během let se Bítovská louka stala kultovním místem pro pořádání bitev, v Ostravě vzniklo množství skupin a ty začaly pořádat další a další bitvy.

Po kratší Dargorathské přestávce jsme se rozhodli navázat na již takřka zavedenou tradici malých bitev o Dargorath a uspořádat akci tentokráte pro větší množství lidí. Loňský ročník byl prvním pokusem, letos jsme přizvali k organizaci několik dalších zkušenějších osob, no a jak se to vydařilo posuďte sami.

Dargorath Nový věk 2004

Noc z pátku na sobotu proběhla poměrně vesele, slavilo se, plival se oheň a křičelo se do noci. Ráno bylo šedivé a zamračené, přesto se lidé začali scházet a to v poměrně hojném počtu (nakonec přišlo něco přes 300 humanoidů). Po registraci se všichni rozprchli do svých pevností, tam králové vysvětlili pravidla a v 11 hodin se mohlo začít.

Černá strana se vyvalila z pevnosti a začala plenit. Hned ze startu tak ukázala slušnou vojenskou sílu a po uzavření paktu s trpaslíky i dosti silný ekonomický monopol. Nekromanti ukořistili nosící tyče druidů a kočovníků, podařilo se jim zvítězit při obraně Ashadké nekropole i v bitvě v Dargorathu, čímž získali další výhody.

Další quest byl v rukou druidů, kteří měli za úkol ochránit svého posla. Držali se hrdě, ale nakonec byli rozprášení drtivou přesilou spojených sil trpaslíků a nekromantů. Právě zde se projevila neschopnost uzavřít spojenectví mezi kočovníky a druidy. Byl to také jeden z důvodů, proč se nepodařilo ani jedněm nazbírat významnější množství setů z natěžených surovin. Zato trpaslíci šli svou hamižnou touhou po drahých kovech jak smysluzbavení a brzy v těžbě předčili i dosti činorodé nekromanty. Získali o dva sety více. Na závěr proběhla závěrečná bitva ve které dvěma vítězstvími potvrdili trpaslíci (doplněni podmaněnými kočovníky) svou těžební výhru v boji nad nekromanty a druidy. inu hodnocení bitvy bude jistě mnoho, můj názor (nejen jako organizátora) na celou akci je veskrze pozitivní. Určiý problém bych viděl v pravidlech boje a těžení, které su ukázaly dosti pohybově náročné. Většina bojovníků tak byla po třecha půl hodinách hry dosti zničená, takže jsme byli nuceni bitvu ukončit poněkud dříve, než bylo v plánu. Přesto si myslím, že kdo se chtěl dobře bavit, možností měl spousty.

26.02.2005. 19:55

Komentáře