Domů · Dřevárny · Caligo contra Candidum (2004-04-30)

Caligo contra Candidum (2004-04-30)

Na tuhle bitvu jsem dorazil včas a ani se nedělo nic zvláštního před ní. Takže úvod celkem zkrátíme. O bitvě jsem se dozvěděl samozřejmě z Dargorath.net a už tam jsem zachytil nějaké problémy při realizaci - nicméně jsem to nechával plavat, protože jsem nechtěl nabízet pomoc, když jsem si nebyl jistý jestli vůbec pojedu. Takže jsem jenom sledoval registraci, kde se posléze přihlásilo 58 (?) lidí, což slibovalo rozumnou účast a poklidnou komorní akcičku.

V sobotu ráno jsem tedy vyrazil a cestou do Kyjovic i nabral část lidí co přijeli tramvajkou. Zajet až na samotný plac nebyl problém a tak jsem zaparkoval na svém oblíbeném místě. Potom co jsem se přezul a nasoukal do bitevního jsem si všiml, že bohužel parkuji ve věži jedné z bojujících stran, takže jsem to musel přeparkovat. U ohniště už seděla místní bandička a tak jsem se přidal a poklábosil s nima. Kolem 10 hod došel i zbytek lidí z tramvajky a pomalu se začalo s registrací - reálná účast byla mizerná - 26 lidí včetně organizátorů.

Ohledně pravidel - klasika - 3 životy, do trupu za 2, zasáhovky bez kolen a loktů (z vnější i vnitřní strany). Cílem hry bylo porazit protější stranu v závěrečné lajně (? mám ten dojem). K tomu mělo významnou měrou dopomoci přetažení bojovníků protivníka na vlastní stranu, k jehož provedení bylo nutné, aby šaman anebo pavouk dotyčného nejprve omráčil (vzal naplocho) a pak odtáhl do chrámu, kdy s ním provedl rituál v trvání cca 3 minuty. Pak byl válečník náš - ale jen do té doby dokud neumřel.

Na začátku bitvy však žádné chrámy nestály a tak jsme je museli postavit ze surovin vytěžených v dole - a zde byla uplatněna jedna inovativní myšlenka - namísto aby se v dole čekalo, tak se na připravený motouz vázaly uzlíky - 50 uzlíků = suroviny na chrám.

Po odvykládání pravidel jsme vyrazili na věže a chvíli potom jsme vyrazili do boje. Rozhodli jsme se - pravda trochu nešťastně - že 3 bojovníky pošleme těžit a zbytek že napadne protivníky u jejich věže - to se nám sice povedlo ale vymlátili nás tak rychle, že naše důlní četa nestihla z doly utéct a zachránit tak aspoň nějaké suroviny.

Je třeba říci, že za protivníky jeli Ch.U.E se svými štíty, kdežto my jsme měli asi jen 2 - 3, takže měli jednoznačnou výhodu a v následujících únavných bojích jsme v podstatě neměli šanci, takže celý zbytek bitvy probíhal stylem někam dojít, postavit se v 3 (5) proti 5 (7) a umřít. Jedinou vyjímkou bylo to, když se nám podařilo přerušit stavbu jejich chrámu, ale to bylo jen proto že ho chránil akorát Raptor ještě asi s 2 - 3 dalšíma, kdežto zbytek (CH.U.E) byl u dolu.

Časem začalo být jasné, že prohráváme, navíc se děj nějak táhl a byl to celkem nuda, takže to Lucka se Satanem stopli. Udělala se aréna, zápasy ve vytlačování z deky, poleželo se na sluníčku, někteří popili Rum co raptor vyhrál v aréně. Ke konci nás Lucka obešla, povracela vstupné a posléze se to i rozprchlo.

Domu jsem nikoho nevezl. Vezl jsem totiž bordel. Bordel z Dargorathu. 5 velkých pytlů a asi 4 tašky! K....! Tohle by snad měl zajistit organizátor!

Takže bitvička byla sice o ničem, ale zas jsem si trochu zabojoval a užil sluníčka a přírody a to se taky počítá.

09.03.2006. 23:27

Komentáře