Domů · Dřevárny · Brána duší (2004-10-23)

Brána duší (2004-10-23)

Tenhle víkend jsem měl kupodivu volno - dokončení maleb a lepení bordury v mém bývalém dětském pokoji v bytě u rodičů bylo přesunuto na odpoledne - a tak jsem v pátek neváhal a zavolal Mayerovi jestli by taky nezajel na bitvu a případně nejel autem ... a tak. No možná že jo, že ještě večer napíše SMS. Už bylo 23 hod a SMS nikde - takže ráno brzo vstávám a jedu tramvajkou a pošlapu pěšky (ach jo!)

Ráno jsem vstal, nasnídal se, nachystal se, zkontroloval, že mám vše a pak mi přišla od Mayera SMS že přijede kolem deváté. Tak jsem pustil vergl a odehrál další 3 roky v C-evo. Kolem 9 se skutečně objevil Mayer - světe div se, bez zpoždění, dokonce o něco dřív - a tak jsme vyjeli na bíťák. Kousek za Zátiším jsme potkali pochodující skupinku bojovníků. Průvod uzavíral Kostěj bílý, stopoval a tak jsme ho vzali.

Dole na Bítovské louce nějaký srandista přes cestu položil dva kmeny. Tak jsme s Kostějem vystoupili, že je odklidíme - byly však tak trochu těžší a tak to Mayer objel po louce - ta je koneckonců skoro stejně rovná jako místí cesta.

V tábořišti už bylo cca 20 (30) lidí, posléze byla rozkouřena vodárna - čekalo se až dojdou lidi z tramvajky. Není mi jasné jak, ale dokázali zabloudit a tak přišli skoro až v 11 (asi). Pak proběhla registrace, nějak jsme se rozdělili a začala bitva.

V první lajně jsme mám ten dojem dostali vylágoš, ale zbytek bitvy byl převážně náš - tedy s vyjímkou okamžiků, kdy Raptor s Drakem brali za 2. Pak začaly questy - vždycky jsem někam šli pobili se a šli zpátky - díky systému oživování to ale nebyla žádná turistika (normální vojáci za minutu u mě a Kostěje, my dva za 5 minut (?) u vládce, ten i s náma ve věži za 10 minut). Nevim jak to bylo s questama - většinu bitek jsme vyhráli, ale pak se začal vytrácet elán a už jsem to nesledoval. No nicméně závěrečné lajny jsme vyhráli všechny tři.

Z hlediska vývinu bitev na Bíťáku tahle bitva nepřinesla nic nového, ale zase je třeba poznamenat že bitvy začal pořádat zase někdo nový a to je vždycky dobře (jestli se pletu tak se omlouvám).

Dále byla tahle bitva poznamenána nebývalým počtem nových bojovníků - bohužel především mlaďochů, až povážlivě nízkého věku, přilákaných snad shlédnutím pána prstenů. Ne že bych měl něco proti nováčkům - ale pokud je jich za rok hodně tak to jde s kvalitou dřeváren do háje. A to myslím platí letos více než kdy předtím. No doufejme, že rychle ztratí iluze, elán jim vydrží, nebudou to úplný dřeva, časem se taky něco naučí a my starší to ve zdraví přežijem.

Fotky:
No, fotky nebudou. Vzal jsem si sice foťák a náhradní baterky, ale všecky byly úplně vybitý. Jo, to je tak, když to člověk večer před bitvou nezkontroluje.

09.03.2006. 22:55

Komentáře