Domů · Dřevárny · BPA 09 by Gretchin

BPA 09 by Gretchin

Zpráva že je Šmak maturz se roznesla rychle a ke generálům ještě rychleji. A přesto nás na boj o jeho poklad vyrazilo auru. Mnoho z nás nevěřilo že je opravdu poněm. Ale zvěsti nelhaly. Když jsme brzo ráno dorazili k osamělé hoře, bylo nezvykle větrno a mlha která soupala z jezera kam Šmak dopadl byla neprostupná. Avšak ve vzduchu bylo cítit něco divného. Lidský pach by nás tady nepřekvapil. Ale bylo tu toho yonk, snad elfové a možná i trpaslíci. A tehdy jsem je uviděl poprvé. Bylo jich tak shum, víc než nás, což vůbec nebylo zvykem. A taky to tak dopadlo.

Generálům se špatně velilo, když nás museli krotit abychom se hned nerozběhli do síní plných pokladů které Šmak právě uvolnil. Když na nás bílá naběhla, byla to bolb. Nepomohlo nám ani že nám doběhli na pomoc vrci. Jediné co nás zachránilo byla mlha která se znovu vnesla mezi nás a umožnila nám se stáhnout. Díky tomu však všichni na chvíli zapoměli na Šmakovo zlato a začali se soustředit na pomstu. Když jsme se zase zformovali, začali jsme protiútok kterým jsme zahnali tarki až k jejich táboru, který si postavili poté co ti globi zabili Šmaka přímo nad jejich městem a jeho loik jim pak srovnala město se zemí. Nebýt elfů kteří přemohli vrky a vpadli nám do zad by jsme je brzo zničili. Po zbytek dne se odehrávalo hodně větších či menších bojů a zatímco generálové přemýšleli nad taktikou velkého boje, den se pomalu chýlil ke konci. Když se pak mlha k večeru rozestoupila bylo rozhodnuto. Velký boj proběhne ještě dnes večer!

Já jsem byl určen na levé křídlo. Trochu jsem se bál že to bude náš konec, protože nás nekryli žádní střelci...všichni byli ve středu pole. Naštěstí jsme dostali snadný úkol, vyvolat rozruch. Pro uruki žádný problém. Když vypukl boj, zhostili jsme se úkolu dokonale. Bílá byla roztrhána na několik oddílů a zatímco křídla dál šířila chaos, náš střed je vystřílel. Pak jsme se konečně mohli vrhnout na Šmakův poklad.

A takhle skončila bitva kterou tarki nazývají jako masakr v bitvě pěti armád která se odehrála roku 2009.

21.09.2009. 00:00

Komentáře