Domů · Dřevárny · Bitva pěti armád Krnov 2006

Bitva pěti armád Krnov 2006

Chtěl bych poděkovat za krásnou akci všem. Možná bych měl vyzdvihnout organizační tým, spolubojovníky, nepřátelům. Dále se omluvit, skřetům že jsme frýdbruští neměli moc skřetí kostýmy, trošku problémům na konci s bontonovým ostem a dalším lidem kterým jsem ukřivdil, neb jsem nevěděl všechny věci. A nejvíce poděkovat mlžným horám, kterým jsem se stal nečekaně panovník, byli skvělí a i když se nedařilo tak bojovali do poslední chvíle.

Tak a teď co jsem za ty dva dny prožil Ve čtvrtek vyrážíme do Krnova, klasický přesun vlakem (i když pro nás už dosti netradiční často jezdíme autem)), po cestě z Krnova ztrácím novou nafukovací karimatku, chtěl bych ještě jednou moc poděkovat nálezcům že ji po nalezení odevzdali orgům. Večer celkem poklidný mezi okruhem přátel, kromě povídaní o akcích budoucích či minulých stojí za zmínku, snad jen přijděni nějakoho nováčka, který přišel s tím že mu někdo dal před stan nůž (nevím jak to přesně bylo, myslím že ho tam někdo ztratil) a vypadal že se s námi skoro pobije. Ruce na meči. Měl celkem štěstí že nenatrefil na nějaké více otrlejší skřety (oheň byl skřetů a vrků) Ráno od orgů zjišťujem že stav pro páteční bitvu je 60 bílé a 30 černé, jdem tedy se Syfonem (CHOSE) na černou, dostávame se k velení Mlžných hor, takže narychlo překopávam nějak kostým na černou a připraveného trpaslíka nechávam ve stanu, tedy až na skalp v podobě vousů ). Páteční bitva se nese ve stylu velké setleřiny, myslím že s přehledem vyhrávame, nosíme kameny a dřeva do věží, bílá mi přišla že ani moc ten materiál nesnášel, nab i když vyhrála, tak z dolů suroviny nezmizly. Za aktivitu všech lidí smekám, kolikrát jsme šli do věže se šutry, že to až nebylo pěkné. Všechen materiál nechávame na stavbu po bitvě. Muselo to být za celou černou jestli teď nepletu kolem cca 20 kamenů (tu si nejsem ale jist) a 11 dřev.
Následné stavby stavím takhle (vysvětlení kdyby někdo měl tip jak to zařídit jinak do budoucna) (před stavbou bylo na herní ploše 5 strategických bodů) oživovací body, dva stavíme u osamělé hory, důvod, když by se nám nedařilo držet pozice tak ať se bílá neshromažďuje v naší hlavní skrumáži STB na okraji řeky pro černou po pravé straně. Dále jeden tajný za vrčí věži, pro případné obléhaní. Mno a 4 STB na okraji řeky. Dále stavíme val nad řekou (budu dále psat z pozice černé) důvod nebyl zužit boj, ale znepřijemnit lidem rychlý přesun za řeku a naši stranu směřovat k OH. Potom jsme postavěli 4 sochy. S hrůzou a poznámkami, sledujem jak bílá strana staví mezi naším valem a a řekou val a dělá tak dva úzké profily. Nic takového není dobré pro masovou hru a jak to tam vypadalo jste viděli všichni.
Toť k stavbě terénu z naší strany.

Večer s Ceasarem a Ondrou a dalšími špekulujem nad taktikou pro další den. Protože tušíme, že bílá neměla vytěženo tolik co my a čekáme tedy u nich menším oběm dřeva. Dále po páteční hře je jasné že bílá a černá bude více chodit po pravé straně. Proto domluvíme že hned od začátku gundabát (snad neočekavaně) vyrazí s vrky, dobýt elfí a trpasličí věž, já u toho nebyl ale co jsem slyšel akce se povedla dobře a skončilo to až strhnutí mostu u Esgarotu. Tzn. plán se povedl, mlžné hory byly určeny na pokus bránit brod (tedy bylo jasné že to tam neudržíme) naštěstí jim to elán nevzalo. Doufám (to musí potvrdit bílá strana) že jsem touhle strategii u nich zredukovali počet dřev a museli je šetřit, aby měli na beranidla pro případ že by jim padla OH. Další průběh bitvy byl takový přelívací, časem jsme začali ztrácet pozice a nedařilo se bránit ani pravý okraj, určitě v tom sehrálo i to že měli více lučištníků co pálilo přes val u úzkých průchodů. Když jsme měli bledé výsledky, tak jsme se rozhodli vrčí věž opustit a kumulovat černou jen ve dvou věžích. K závěrečné taktice, tam došlo k velkému nedorozumění i možná z mé strany, nemohl jsem ji vyřvávat na lesy. Nápad byl přepravit všechny skřety a vrky přes bontomovy (snad to píši správně) most. PO rozdělení zbrojí jsem si sehnal všechny mlžné hory, neb jsme mohli stavět vory a z nich most. A po delší pauze vyrazili k řece, bílá nás hlavně dle mého čekala na pravém kraji řeky, kde bylo jasné že to bude pro nás horší situace, bohužel jsem asi nepředal informaci všem důležitým velitelům a nepřekontroloval situaci. K řece přišly jen mlžné hory, beranidlo a pár lidí, zbytek zůstal u gundabádu a pak se vydal k pravému okraji anduiny. Což byla škoda neb proti nám byla řádná přesila, ale kdyby tam byla komplet černá, tak jsme ji mohli vyřešit než by přišla posila. Časem jsme byli udoláni při ustupu, jeden skřet od nás strhnul most což jsem nevěděl, tak jsem tam vyrobil mystifikaci, za ní se moc omlouvam. Ale už skoro o nic nešlo.

02.10.2006. 00:00

Komentáře