Domů · Dřevárny · Bitva pěti armád 2002

Bitva pěti armád 2002

Obecně:
K vůdcům stran byly letos myslím ta horší stránka hry. Že to není žádná změna oproti minulým ročníkům? Hmm. Lepší výběr pro další rok bude nutný.


Thranduil (král lesních Elfů) byl vůdce sám pro sebe. Rozkazy vydával, ale už ho nezajímalo, že na to každý "kálí". Jako samostatný válečník byl velmi slušný.

Dain, Železná noha (trpasličí král) - Trpaslík jak má být. Jemně "vyčůraný", přesně ví, co dělá (snad)), řekl bych snad až necharismatický, ale to je jeho věc. V boji jsem ho nezahlédl - to pro Trpoše ale není plus.

Bard (vůdce Lidí) dokázal dělat dobrou atmosféru, což osobně od vůdců očekávám na prvním místě. Jako jediný komunikoval s ostatními "herními postavami" herně (např. "Přichází Morana! Co nám chceš říci, ctihodná Smrti?"). Moc fajn týpek.

Sauron (Skřeti) - relativně schopný, ale nedotáhl to do konce - zdálo se mi, že rezignoval. U temné strany je to ale dost jedno. Tam to není o vůdcích, takže pohoda.

Vůdce Orků jsem vůbec nepotkal. Nejsem si jistý, že vůbec nějaký byl.

Vlčice (Vrrci). Emancipace zasáhla i naše čtyřnohé přátele a toto byla ukázka typického matriarchátu, ke kterému spěje i naše společnost :-). Tak teď beze srandy: ani jednou jsem ji nezahlédl!


V roli dalších herních postav se objevili Gandalf (Bagr)), Šmak (opětně téměř nezranitelný)), Obři, Orlové, Vodník, Pavouci, družinka Trpaslíků (Thorin, Fili, Kili, Balin, Dvalin, apod.)), Medděd (s naprosto perfektním kostýmem) a ještě možná další, na které si už ovšem nevzpomínám.

Po stránce questů nic moc. Suché kousky (vím asi jen o třech) spíše pro CP-čka než pro hráče. Že v tom není žádná změna oproti minulým ročníkům? Hmm.


Z průběhu bitvy asi tolik:
Ve 13:00 se akce rozběhla. Pamatuji se, že první větší výpad byl na lidskou pevnost. Bard pod záminkou vyjednávání skře»áky pozdřel kousek od pevnosti, mezitím došly trpasličí posili a pak už to byla sranda. Vrrci byli jednou dobyti trpaslíky ovšem ne na dlouho. Jejich věrní bratři Skřeti se postarali o rychlou nápravu. Lidská pevnost prý taky padla na krátký čas. Elfí věž ne (ve chvílích největší krize aplikovali taktiku, kdy se do brány postavili tři až dva bojovníci s meči a za nima bylo sedm až deset lučištníků. Dost fičák to byl).
Žel žádné velké zvraty se ovšem nekonaly.
Letos byl taky rekordní počet "čumilů". Odhadem asi dvacet.

A na konec:
Nevím čím to je, ale zdá se mi, že úroveň B5A je rok od roku slabší. Bagr a jeho tým by se podle mě měli zamyslet, jestli není možné udělat to příští rok trochu jinak, kvalitněji. Rozhodně je co vylepšovat. Že tam nebyla žádná změna oproti minulým ročníkům? Hmm. Ještě taková drobnost: letos bylo vstupné rekordně vysoké, 30,-Kč (vydělali asi 9000,-Kč(!)). Je to závist? Spíše údiv, protože opravdu nevím na co se ty prachy použili. Opravdu netuším.

Čekám na vaše ohlasy, kritiku mé kritiky; slibuji, že na všechny odpovím, bude-li to v mých silách.

Špendlik
spendlik@wo.cz

26.02.2005. 15:29

Komentáře