Domů · Dřevárny · Bitva o Morii (2004-10-09)

Bitva o Morii (2004-10-09)

Předpověď počasí:

Severovýchodní vítr přinese oblačnost, s možnostmi srážek, v oblasti severovýchodní části republiky občasnými. Snímky z meteosatu jsou jednoznačné - severní morava, jeseníky, krkonoše - to všechno bez mráčku, zbytek tj. jižní morava, západní, jižní a střední čechy pod mraky. (aspoň tak si to teda pamatuju)

Samozřejme začalo chcát v pátek večer kolem osmé, takže když jsem v 9 hod dodělal šavli a šel za do hospody za ženou (šla chlastat s babama)), tak jsem pěkně zmoknul. Po cestě zpátky (v cca 2 hod) pořád ještě vytrvale pršelo.

Vstal jsem kolem 8:30 hod, pořád ještě pršelo. Takže jsem se nasnídal, zbalil - jedny věci na sebe, jedny na převlečení, ať jedu zpátky pěkně v suchém. Vyrazil jsem kolem 9:30, pořád ještě pršelo a na frýdecké nikdo nestopoval. Chcalo celou cestu do Frýdku. Když jsem v 9:50 dorazil do Bašky tak už jen lehce poprchávalo - přesto mě pořád nelákala představa pobíhání v dešti. Sjel jsem z frýdecké do Bašky, přejel přejezd a odbočil doprava (tam někde by to asi podle mapy mělo být, jak jsem si teda pamatoval). Po půl kilometru vesnice končila. Tak jsem jel zpátky. Na námětí (?) jsem to vzal rovně. Po chvíli jsem si všiml modré! Super! Po pár zatáčkách jsem objevil rozcetník. A hned za rohem bylo nádraží. A modrá samozřejmě vedla přes něj a po nějaké stezce dál. Takže jsem se otočil na nákladní rampě a jel zpátky. Kousek za přejezdem jsem opravdu objevil modrou. Pak byla před mostem přes frýdeckou na sloupu vlevo vedle odbočky. Tak jsem odbočil a rozjel se po úzké cestě. Po dalším 1,5 Km končila na louce. Takže zase zpátky. Přejel jsem přes most nad frýdeckou a pokračoval rovně - to jsem měl rovnou odbočit vlevo a ne vpravo do Bašky! No a pak jsem dojel do Metylovic (?) našel hospodu u Jana (?)), hasičskou zbrojnici, hřbitov a cetu rovně - ale opět to bylo špatně a musel jsem se vracet. Podrobný průzkum okolí odhalil posed uprostřed polí - a byl to ten správný. Takže jsem nakonec dojel.

V lomu bylo celkem dost lidí a Turek zrovna vysvětloval pravidla - takže jsem dorazil tak akorát. Pár lidí si všimlo mé neobvyklé výzbroje - namísto jedenapůlručky jsem měl štít a šavli. Celkem se líbila. Po cca 10 minutách začala první lajna. Proti mě nastoupili tři boříci s obouručními kladivy. Moji spolubojovníci vlevo a vpravo si jich moc nevšímali takže jsem na ně byl sám. Sice jsem je dvkrát zasáhl a celkem v pohodě je kryl štítem, ale nakonec mě dostali. A pak se mi rozpadla rukojeť na štítu. Byl jsem opravdu nadšen. Ale chtěl jsem tu šavli vyzkoušet a nechtělo se mi do auta pro jedenapůlručku a tak jsem tam pak běhal jen s ní.

Nováčky jsem zabíjel s opravdovou lehkostí - zahnutá čepel se mi začala líbit. Byla to nádhera, ten pocit, když někoho seknete a ta čepel se o něj nezastaví, ale projde dál. Proti zkušeným to sice nebylo tak triviální, ale šlo to. V řadovkách to pak nebylo vůbec ideální, ale koneckonců už jsem neměl štít a i tak jsem se celkem chytal. Celkem mě překvapilo jak dlouho jsem tou šavlí dokázal mávat.

Bitva neprobíhala podle původního scénáře (s těžením atd.)), ale vzhledem k počasí byl systém změněn na klasický Unrealovský boj o vlajky.

Z celé následující bitvy chci zmínit dvě situace:

  • Jak mi dvojče dal podržet skřetí vlajku: tak jsem ji držel, pak o ni bojoval, pak mi mi byla odebrána a pak jsem umřel. A nakonec jsem se dozvěděl, že se s ní nesmí (ze strany obránce) hýbat.
  • Jak jsme podruhé dobyli trpasličí vlajku: byl jsem úplně vpravo u sklaní stěny, zezhora stříleli z katapultu. Taky jsem tam celkem blbě umřel. No, ale vlajka byla celkem nadosah. Trpaslíci bránili spíš cestu na skálu než vlajku a tak jsem seřval dohromady 4 lidi a poslal je na vlajku. Zachvilku ji taky dobili a v poklidu odnesli do naší věže.

Závěrem je třeba poděkovat Turkovi - skvělému organizátorovi - za:

  • zorganizování bitvy, operativní změnu typu hry
  • objevení (?)), ale hlavně provozování tak skvělého místa na bitvy jako je tenhle lom (pozn. doporučuju si prohlédnout panoramatickou fotku hlavního plácku)
  • a hlavně zajištění zábavy pro všechny

09.03.2006. 22:48

Komentáře