Domů · Dřevárny · Bitva o Morii 2004

Bitva o Morii 2004

Připravy na bitvu o Morii probíhaly dlouho dopředu a byl vymyšlen dobrý systém se zajímavými questy a podle přihlášených lidí a ohlasů na minulý ročník to vypadalo, že tento rok to bude ještě lepší a v hojnějším počtu. Co však balrog nechtěl, že po týdnu kdy bylo krásné počasí, začalo v předvečer bitvy pršet a déšť neustal ani do druhého dne. To značně zredukovalo počty a z přihlášených dvou set lidí dorazilo asi sto válečníků (mě osobně coby vůdci elfů dorazilo z přihášených 22 duší pouhých asi pět).

"Není jasné, kde se Azogovi podařilo znovu shromáždit tak velké vojsko, ale už bylo jasné, že Morie se opět ocitne v ohrožení. Trpaslíků nebylo mnoho, protože v bitvě minulé zemřel nejeden a posily z Železných hor a Osamělé hory dosud nedorazily. Elfové moc dobře věděli, že trpaslíků je nemnoho a tak se rozhodli poslat alespoň pár svých nejlepších bojovníků, aby pomohli svým dávným spojencům při obraně jejich domova. Nebylo jich sice mnoho, ale šli do toho celým srdcem. Trpaslíci je sice nepřijali s otevřenou náručí, ale příchodu neočekávaných spojenců se nebránili."

Vzhledem k tak nízkému počtu elfů jsme nakonec měli věž společnou s trpaslíky, ale nakonec bylo docela jedno jestli jste měli zelený nebo žlutý glejd. Trpasličí věž byla umístěná na hezké skále na kterém bylo dosti místa a krásný rozhled na bojiště:) Skřeti už tak hezkou věž neměli, spíš v rámci možností.

Díky dešti bylo celé herní území (v pískovém lomu) plné kaluží a bláta a to dávalo boji zvláštní atmosféru, kdy jste se blížili skutečným válečným podmínkám a mnohdy bylo o radost postaráno.

"Skřeti se dali do pohybu a brzy dorazili k branám Morie, kde si postavili svůj tábor. Ovšem spojené armády trpaslíků a elfů na nic nečekaly a vydali se pod sjednocenou standartou skoncovat s touhle hrozbou dřív než bude pozdě."

Vzhledem k počasí a k tomu, kolik lidí dorazilo se bohužel muselo vše vymyšlené odložit a přešlo se na systém kradení vlajek, bez předávaní kolíků. Brnění se získávala za donesení nepřátelské standarty. Oživovací systém byl upraveným systémem z PPM, takže se boje trvaly déle a každý si mohl zabojovat co hrdlo ráčí. Dobře bylo ošetřeno i oživování bojovníků za nepřátelskými liniemi, kdy jste museli při oživování krokovat pryč od vlastní linie, ovšem několikrát jsem byl účastníkem toho, že se linie přesouvaly tak rychle, že než přišel potřebný počet mrtvolek a oživili jsme se, tak jsme se chtě nechtě ocitli za zády nepřátel, což způsobovalo docela chaoz, ale nic co by se nedalo zvládnout. Jednou jsem byl také účastníkem absurdní situace, kdy jsme se v několika bojovnících ocitli na jednom místě proti vyrovnanému počtu nepřátel a bojovali... asi půl hodiny v kuse... na stejném místě... když jsme je vyřezali, tak tam zase dorazily posily, když jsme vyřezali i ty posily, tak byli živí předešlí a to samé na naší straně... nakonec jsme toho nechali a šli si po svých:)

Kradení standart mělo krásný nádech kdy jste se snažili projít kolem bojujících řad tak, aby nikoho nezabili nebo jste pouze likvidovali chabý odpor, popř. když jste se zoufale snažili ubránit vlastní standartu před ukradením. Boje byly po celou dobu vesměs vyvážené a vítězství se přelévala ze strany na stranu, ovšem v několika případech měla "bílá" navrch a v ukradených standartách jsme vedli. Nebudu to zbytečně protahovat - ve chvíli kdy už to vypadalo, že se lidi začínají nudit se uspořádaly konečné lajny, kdy jsme třikrát po sobě drtivě zvítězili, což mělo ovšem i ten důvod, že dost bojovníků v průběhu bitvy odešlo.

"Byla to dlouhá a krvavá řež, která trvala několik dlouhých hodin a dlouho nebylo jasné kdo nakonec vyhraje. Mrtvých bylo na obou stranách více než dost a vítězství či prohra visely na vlásku. Nakonec se událo, že s přicházejícím večerem se přeživší trpaslíci a elfové srotili a s odvahou v srdci a válečným řevem na rtech vyrazili v bezhlavé zteči do zbylých skřetů. Ti šokování silou útoku byli sto jen krátce odolávat a brzy padl i ten poslední... Moria byla i za cenu dalších mnoha životů ubráněna... teď jen najít Azogovo tělo mezi mrtvolami skřetů..."

Musím ještě zmínit velice zajímavé pravidlo o katapultech, které byly tvořeny papírovými tubusy a šlemi, obsluhovali je dva lidé a střílely se papírové koule - když vás zasáhla, tak jste byli automaticky mrtví a museli jste se vrátit do věže, tedy nikoliv se oživit hned u velitele jednotky. Díky tomuto pravidlu se zabavilo mnoho a mnoho válečníků a kdykoliv byl zabit nepřítel na té či oné straně, tak propukalo všeobecné veselí. Ovšem když vás při plném počtu životů zasáhne koule do podrážky (platilo pravidlo, že zásah kamkoliv platí - museli jste si dávat sakra bacha na reflexy "vykrýt všechno") nebo vás těsně po oživení zabije katapult z vlastních řad, tak to moc zábavné není:D Ale co, hlavně že je sranda:)

"Skřeti byli naházení na hromadu a spálení, trpaslíci v řádně prořídlých počtech se vrátili zpět do svých mocných síní pokračovat ve svém díle a elfové se vrátili zpět do zlatého lesa. Opět se rozhostil klid, snad už vydrží..."

Dále myslím, že počet účastníků byl optimální, herní prosto by snesl snad ještě dalších padesát účastníků, ale nikoliv více, protože by to byla jedna nekončící bitva a myslím, že i ty nejzapálenější reky by to nebavilo.

Co říci závěrem... v rámci možností to byla velice dobrá bitva a myslím, že se každý vyblbnul jak jen mohl a kdo dorazil, tak nemusel litovat své cesty. I přes nepřízeň počasí byli všichni úžasní a bili se jak nejlépe mohli!

Já osobně jsem nadšen, protože mimo vesměs kvalitního boje jsem si opět užíval velení a v jedné fázi jsem si vyřval hlasivky, takže jsem zněl spíše jako skřet než jako vznešený elf:) Každý si odnesl pár modřin, otlučenin a otlučených prstů, ale bez toho se to snad už ani neobejde:)

Díky všem, že dorazili a byli tak úžasní! Snad se shledáme příští rok!

Tirael, High captain of united dwarven and elven armies*

26.02.2005. 20:16

Komentáře