Domů · Dřevárny · Bitva o Farthen Dur z pohledu Urgalího vojáka/krále

Bitva o Farthen Dur z pohledu Urgalího vojáka/krále

Počty stran měly být tak říkajíce nevyrovnané v náš neprospěch ale po příjezdu to tak nevypadalo a ani nebylo. Pokýval jsem na pár známých tváří a šel nám zařídit život navíc. Za chvíli k nám přišel org a jestli někdo nechce dělat krále. Nikdo se k tomu nějak zvlášť neměl. Když řekl 7 životů, chtěli všichni?vyhrál to Ogier. Při vysvětlování pravidel jsem si nemohl nevšimnou, že kvalita kostýmů není valná?ehm tedy spíše žádná. Abych zase všem nekřivdil tak jsem později pár solidních našel, ale kostýmů ala triko bylo příliš mnoho?.

Po výkladu pravidel jsme se odebrali do věže. Po chvíli první quest, poměrně rychlá potyčka, kterou urgalové vyhráli. V tomto střetu jsem zažil něco nového? Král trpaslíků bodal kladivem a pak na mě se svým posledním životem skočil a zavalil mě ve směsici kopřiv a větví. No, radost jsem neměl. Řekl jsem mu něco o útoku tělem atd. až jsem zapomněl na to bodání. Další střety a questy se vyvíjely víceméně ve prospěch urgalů. Vzhledem k počtu veteránů na obou stranách se není čemu divit. Později jsem s neskrývaným překvapením zjistil, že hlavní trpoš měl dovoleno od orga kladivem bodat. Hmm.

Později došlo asi k nejlepšímu momentu bitvy. Obřad při kterém měli být nejlepší bojovníci odměněni schopností brát za 2. Jeden od nás (Hrom) byl za svou lenost štědře odměněn prokletím brát za 0. CHACHÁ. V dalším střetu došlo ke zranění do hlavy toho borce co sám furt dával hlavy. Ogier ho vezl do nemocnice a JÁ jsem se stal novým urgalím králem. V rámci toho jsem se snažil o nějaký ten roleplaying a hecování armády, jak mi to šlo nechť posoudí jiní. Nutno říct, že od této chvíle jsem už do konce bitvy nezemřel. Ono když máte 7 životů, berete za 2 a jste v silnější straně tak to jde těžko. Z toho vyplývá že urgalové už pak jen vyhrávali a tak stejně dopadla i závěrečka.

Co dodat nakonec. Rád bych vyzdvihl roleplaying organizátorů, který zvyšoval kvalitu bitvy. Dále oddanost urgalího vojska a mé osobní stráže. Já jsem si tuto bitvu užil už jen díky toho kralování. Nevím jak nováčci, kteří byli na obou stranách. Snad je nepřestane chuť jezdit na bitvy a zase je někde uvidíme (samozřejmě v lepších kostýmech). Bitva byla dobrá.

Nakonec ještě zařadím náš malý zážitek při cestě domů. Jedeme si tak poklidně po dálnici 130km/h ve Škodě 120 a zničehožnic před náma nějaký blbec zastaví (prý cosi s motorem). Smyčka vpravo, otočka 360, bouchlé kolo, ale živí. Ani se neomluvil a odjel.

19.07.2007. 00:00

Komentáře