Domů · Dřevárny · Bitva o bránu duší

Bitva o bránu duší

Začal bych asi zase od začátku. Dojel jsem na "Vřesinu" (zase pozdě, jak je mým zvykem) a nemohl jsem najít až na Raptora nikoho známého ze starších bojovníků (možná to bylo tím, že tam ani moc starších nebylo). Po cestě ze "Zátiší" jsem se rozhodl stopovat, protože se mi moc nechtělo jít pěšky. Při jedné takové příležitosti jsem se otočil, abych ukázal přibližujícímu se autu, že bych chtěl svést, a strachem jsem zbledl, neboť jsem za volantem viděl Majera s Ondrou z Krvavých lebek (Majer držel v jedné ruce nějaké jídlo a Ondra mu sem tam přidržel volant, protože si Majer chtěl zrovna kousnout). Nakonec jsem tedy dojel na biťák živ a zdráv.

Na místě jsem poznal snad jen bojovou skupinu Chue (ti s bílým stromem na černém poli)), Krvavé lebky (pouze dva členové) , Raptora bez štítu( to je skupina sama o sobě) a ještě několik samostatných válečníků, které jsem viděl už na předešlých bitvách. Celkově jsem napočítal asi 50 lidí. Registrace mě docela překvapila, neboť se vybíralo 20 Kč. Chtěl jsem se nechat překvapit, možná tu někde mají schovaného kostěného koně pro Artase, kterého představoval Martin (,,Velký Satan“) . Jako označení jsme dostali při registraci barevné lístky s "N" (jako nekromant). Někteří účastníci (i já) si je upravili barevně, neboť nebyli spokojeni s růžovou barvou pro nemrtvé.

Poté hned začalo vysvětlování pravidel. Ze začátku byli svoláni všichni do jednoho kruhu a vzápětí bylo vyřčeno asi toto: "Kdo z vás zná zásahové plochy z jiných běžných bitev, si může jít zase sednout." Tohle prohlášení pak zavinilo, že někteří nevěděli, že ramena neplatí jako zásahová plocha. Ohledně ostatních pravidel byl organizátor docela roztržitý, ale to způsobila nervozita, takže s menšíma připomínkama vysvětlil vše perfektně. Bohužel na každé bitvě jsou někteří méně chápaví, kteří hold nepochopili např. Oživovací systém nebo dobývání pevností ( to jsem pochopil také jen díky naše hlavního velitele, protože o dobývání nebyla během vysvětlování pravidel řeč). Naštěstí byli dobře informováni velitelé, a tak jsme se jich mohli na vše dotázat. Při první lajně se hned ukázalo, jak je která strana silná. Tady se také potvrdilo, že nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. Nemrtvých (nás) bylo sice o něco míň, ale v první lajně jsme bílou stranu rozprášili. Tak také proběhl i první quest, kde jsme měli na nějakém místě získat kost. Na place se objevil nějaký paladin s lukem, který bral dva životy. Nepřipadal mi nijak nebezpečný (asi proto, že jsem štítař)), i když mě na závěr zastřelil. Nejvíce se mi líbila asi nadšenost a spolupráce nováčků, kteří plnili rozkazy velitelů, takže když jsem navrhl taktiku kopeček (jedna skupina se schová někde vzadu, a pak vběhne do nepřátelského voje, čímž způsobí paniku) , všichni to s radostí přijali. Sice nám to zase moc nevyšlo, ale splnilo to aspoň částečně svůj účel, protože jsme dokázali vytlačit bílou stranu asi deset metrů od vyvolávacího místa.

Při druhém úkolu mohu jen popsat, lenivost (vychytralost) nemrtvých, neboť se nám nechtělo lézt k malému lomu a počkali jsme si na ně dole na louce. Já ještě s jedním novým jsme vylezli až nahoru, abychom jim trochu zvedli náladu. Celá skupina s Raptorem uprostřed se dala na pochod. Na mě s mým spolubojovníkem vyslali asi šest malých hobitů, kteří padli aniž by nás dokázali zabít.(docela mě štve, že tam nemám ani jednu fotku a já se tak snažil vypadat akčně) Nakonec tohoto questu na nás vyběhla skupina Chue asi se 4 lidmi (já si fakt ty počty už moc nepamatuji) a my jsme se na ně s řevem rozběhli (což jde vidět i na jedné z fotek) a jako mrak se přes ně převalili a pobili je do jednoho. Po zjištění, že člověk s artefaktem utekl do pevnosti, jsme se rozběhli do jejich citadely za účelem dobýt je (což mi připomíná, že nebylo vysvětleno oživování během dobývání).

Poetiku na tuto bitvu bych pro dnešek vynechal. Mohu jen dodat, že jsem nadšen, že všichni až na jednu výjimku tam měli kostým, což doplňovalo atmosféru.

Tuto celou bitvu bych shrnul asi takto: Dobře jsem se tady pobavil. Bojové scény vypadaly nádherně, neboť každý hrál svou roli nemrtvého či živého. Živý nastupovali uspořádaně a nemrtví do nich nabíhali v chumlech a pobíjeli, co se našlo. Já sám jsem se mohl mnohokrát vžít do role velitele, protože nikdo nedělal nějaké hloupé narážky či sabotáže. Také jsem zde poznal spousty nových lidí (oni si mě zapamatují, ale já je asi ne).

To by bylo asi vše dobré. Co bych chtěl tvrdě vyčíst organizátorům: Podle mě přehnaná cena. Viděl jsem zde jen nějaké šňůry, jeden kousek jekoru, nějaké barevné papíry popsané fixem a kameny pomalované křídou. Nezdá se mi ,že by organizátor platil za všechny tyto věci tolik peněz. Druhé mínus, kterým mě však asi nejvíc naštvali, bylo to, že po jejich odchodu zůstaly viset na stromech jejich provázky a odpadky sklízel jen Elfík ještě s pár lidma (za což jim všem děkuji, neboť nepotřebujeme naštvat majitele té půdy natolik, aby nás jednou odtamtud vyrazil). To by bylo asi vše. Chybama se člověk učí, a tak věřím, že další bitva bude propracovanější, protože toto byly zkušenosti, které org. nabyl.

26.02.2005. 20:20

Komentáře