Domů · Dřevárny · Bitva na Pelennorských Polích

Bitva na Pelennorských Polích

Lidí přijelo 123 - úžasné kulaté číslo - z původních 245 registrovaných je to ale docela zoufalost ( tím bych rád pozdravil všechny papíry ) a taky škoda, protože počasí se vyvedlo a orgové to měli pěkně připravené: Každý měl tři životy, které se mohly nastavovat zbrojí získávanou dobýváním věží (nebo zbrojí reálnou). Platný zásah ubíral jeden život. To bylo jednak dobře kvůli lučišníkům a potom škoda, protože většina gondorských lukostřelců odpadla a skřeti jich měli přesilu. CPčka, až na jednu výjimku, nebyla ani tak CP, jako spíš hrdinové patřičného národa, který měl navíc své výhody.

Gondor směl jako jediná strana bez omezení používat luky a jejich hrdiny byli Gandalf a Aragorn. Aragorna jsem skoro neviděl, zato Gandalfa bylo všude plno - snad za to mohl ten bílý plášť, všudypřítomné loudění ať provede trik se špičatým kloboukem, který neměl :) a jeho svérázné vystupování typu "Jdu odlákat trolla." a velice hrdinné vrhnutí se na ústa jeho vodičky. Celkově byl Gondor nejméně početnou armádou - leč i přesto se jejich věž dobývala jen jednou - byla do kopce a nikomu se tam moc nechtělo.

Rohan nesměl používat luky, ale mohl mít kopí. Jako hrdiny měl Eowyna a Eoméra. Čím ale oplýval nejvíc byli kvalitní bojovníci a Turkovo vedení, které, od kritického bodu, jež nastal relativně brzo, do jisté míry motivovalo i černou stranu.

Skřeti (moje strana) užívali luky a krvelačnost vydobytou v souboji s některým členem skřetí armády tak, že přeživší dostal červenou šerpu a rozdával pak doubledamage. Stálým hrdinou byl Witch King. Bojoval s palcatem a jednoručkou a měl zatraceně dobrý kostým. Druhým byl troll, u kterého záleželo na příslušnosti vodiče, jež ho držel a komu taky pomáhal.

Posledním národem byl Harad. Mohli mít luky a stavěli Mumakyly - trojice Haradských bojovníků svázaných provázkem s počtem šesti životů na hlavu. Jakmile však padl jeden, pošli všichni. Já osobně jsem je neviděl, ale prý se tam ukázali. Hrdina Agannalo.

Neutrální armádou měli být nemrtví, které si vybíral Král nemrtvých z libovolné armády a tito ho pak poslouchali. Byli tři tříživotoví a dávali za smrt. Většinu času však trávili po boku černé, která dostávala pěkně na prdel. Byla to sice vítaná podpora, ale stejně mi to přišlo dost silné. Při počtu zúčastněných jsou čtyři duchové s instantem moc.

Vzhledem k předpokládané účasti se vchody věží postavily o něco větší než bylo vskutku potřeba. V průběhu akce se ale ukázalo, že to až zas tak nevadí. Zprvu vypadala bitva vyrovnaně, nicméně černá se nedokázala domluvit na jakékoliv taktice, takže se většina střetů odehrávala podle scénáře: Skřeti tam naběhli, dostali po frasně, na zpáteční cestě potkali vycházkovým krokem se blížící Harad, na který spoléhali, že příjde včas. Haradu bylo samotných málo, tak dostali po frasnách taky a bílá si pak rozdělila věže k vydrancování. Čili docela rychle nastal onen moment, ve kterém se už nikomu z porážené strany nechce vstávat. Téměř k závěru sice černá jednu lajnu vyhrála, ale s nemalým zapříčiněním nemrtvé armády a Turkova úmyslného nezorganizování.

Co se týče Questů, tak sice byly vyhlášeny, ale vůbec jsem si nevšiml, že by je někdo z našich plnil. Nakonec mi kamarád z Gondoru pověděl, že to stejně nebylo k ničemu. V tom bych viděl jednu z podstatných organizátorských chyb. Sice bylo absolutně jasné kdo bitvu vyhrál, ale něco z těch splněných úkolů vzejít mělo.

Nakonec byly dvě závěrečky. Ty si ale moc nepamatuju, a když, tak zmateně, jelikož mě protivník obdařil parádní peckou do kefy. Sice jsem se zvedl a bojoval dál, ale najednou přišlo procitnutí po boku Rohanu. Mezitím jsem vykydlil tři domnělé soky a teď se cítil užasle, protože jsem si uvědomil, že se za tu dobu stalo asi hodně důležitých věcí, které jsem netakticky zmeškal. V tomhle díky Raptorovi, který si toho všiml a promyšleně mě upozornil. Tak jsem využil své momentální pozice, tančil za zády Rohanu a vesele rozdával záda.

Jako shrnutí bych řekl, že bitva, i přes dobrou připravu, byla spíš průměr. Nicméně šlo o první takovou věc pořádanou CH.U.E. a velká část ležela i na lidech. Na příští akci, pokud budu moct, a i přes to, že se orgové otevřeně vysmáli mým dýkám, mě uvidí. Zabojoval jsem si pěkně a Gothmok mě navíc naučila "nový dřevárenský pozdrav", o tom se ale rozepisovat nebudu a šiřit jej už vubec ne - mohlo by se to setkat s několikerým nepochopením. A pokud si budou Asgardi někdy losovat o to, kdo vás zabije stylem "Raz, dva, tři, tloll", tak zdrhejte, protože to vyhrajou všichni :)!

11.04.2005. 14:22

Komentáře