Domů · Dřevárny · Armagedon V - Zkáza

Armagedon V - Zkáza

Jakožto na svoji první dřevárnu jsem se snažil připravit co nejlépe. Nutno říct, že zdaleka ne vše se mi povedlo, ačkoli šlo podle mě o velice dobrou akci a rád na ni budu vzpomínat. Systém byl následující - bojuje se o glejty, které má každý u sebe v barvě své rasy - lidi - modrá, trpaslíci - oranžova, elfi - zelená a skřeti - bílá. Jakmile poklesne váš život na nulu, odevzdáte glejt tomu, kdo vás zabil. Kdo jich má nejvíc, ten vyhrává. Dají se za ně koupit (nejdřív se vlastně musely směnit u Průvodce na peníze) různé magické zbroje a zbraně (hlavně na luk to byla docela pořádná výhoda - skoro všem pak dával za smrt). Také se hledaly artefakty, kterých bylo osm a které po sestavení tvořily magickou zbroj. V minulých letech se ji nikomu nepodařilo dát dohromady - letos ale nám ano. Peníze se daly získat i jinak - třeba vypálením nepřátelské věže.
Poté, co jsem se dostal společně s několika ostatními spolubojovníky (které jsem nabral cestou) na místo registrace a schvalování. To bylo cca 20 minut chůze od zastávky autobusu č. 41 v České u Brna. Bohužel jsem se tam dostal dost pozdě. Rozhodně dost pozdě na to, abych byl sto udělat něco se svými šípy (které orgům zrovna nevyhovovaly; upřímě se jim ani moc nedivím)), takže luk byl odepsán a zbývala mi pouze moje jedenapůlručka, které ovšem nebyly uznávány, takže se z ní stala obouručka. Po menších potížích s kostýmem sem se i já připojil k hromadnému přesunu naší rasy - Lidí - na bojiště. Po chvíli nepříjemného stoupání (holt ve sněhu to s mýma bota šlo fakt těžko) jsme si vyvolili místo pro věž - bylo příhodně umístěno na kopci (kam se málokomu chtělo kodrcat) - takže jsme o ni nepřišli ani jednou (a to se ostatním povedlo 3x zničit nám hradbu). Provázky byly napnuty, bágly a tašky uloženy a začalo se hrát.
Hned na začátku se nám poštěstli shlédnout menší bitvu skřetů a trpaslíků (aspoň myslím, že to byli oni :-) )), která dopadla neznámo jak. Poté se všichni naši bojovníci - až na pět VyVolených, kteří zůstali ve věži bránit (byl jsem mezi nimi i já) - odebrali na návštěvu ke skřetům. Asi po dvou minutách se po troškách vrátili zpátky, z čehož se dalo usuzovat, že se návštěva moc nevyplatila (no, já mám co říkat, já bych tam nevydžel ani pět sekund). Posléze jsem se i já zapojil do podobné návštěvy. Ta nedopadla pro mě zrovna šťastně, protože se mi povedlo krásně uklouznout přímo do rány jednomu sekerníkovi a ještě někomu se dvěma tesáky. Pár sekund nato jsem se jal znovu se oživit do věže...V podobném duchu se nesla celá akce - dobývání, bránění, qesty, spory ohledně pravidel, jídlo, vysílání na výzvědy, zpěv, jídlo, hledání ztracených věcí, jídlo...no, prostě jsem si nemohl stěžovat :-) ). Povedlo se nám taky dobýt trpasličí věž, bohužel se nám ji nepodařilo i vypálit - z čehož by nám plynuly další zlaťáky. To, kvůli čemu se nám ji nepoštěstilo definitivně znehodnotit se nazývá trpasličí vojsko, které se zrovna vrátilo z bitvy s elfy. Velitel, vida počet trpošů, zavelel Ústup a trtali jsme zpět do naší věže - někteří to stihli jen tak tak, než se zavřela brána (zavírání trvá jednu minutu, a dá se otevřít pouze zničením beranidlem, nebo minutovým otevíráním obránci). Po několika hodinách vyplněných dobrou zábavou se čas nachýlil k velké bitvě (ovšem ne ještě závěrečné)), kde byla možnost získat mnoho glejtů. To se nám taky povedlo. Střetli se tam skřeti, my a elfové - nějak jsme ale postrádali trpaslíky, kteří by o ní taky měli vědět. Zcela překvapivě a neočekávaně jsem byl zabit (ach jo, už po 12té)), ale oživování mi už nehrozilo - mělo se počkat na místě. Po skončení této bitvy nám bylo oznámeno, že začíná Armagedon - Závěrečka, že trpaslíci odpluli a vzdali boj (čímž se vysvětlila jejich delší něpřítomnost) a že ELFOVÉ A SKŘETI SE SPOJILI PROTI NÁM ! Co jsem slyšel od zkušenějších "dřevařů", tak pravděpodobnost takovéhohle spojenectví se blížila hodnotě statistické chyby. Nicméně stát se může cokoli. A tak jsme my, lidi, dostali do vínku 5 životů + magickou zbraň do trupu za 3 a do končetin za 2 (což bylo až na výjimky s kouzelnými zbroji prakticky za smrt). Toto vylepšení ovšm neměli ani skřeti, ani elfi . A tak jsme odolávali přesile. A - Zvítězili jsme ! Já samozřejmě zemřel, ale to nevadí - vyhráli jsme a ovládli Nový svět, trpaslíci zdrhli zpět do Středozemě a elfové a skřeti - pápá...
Po menších potížích jsem se dostal domů a teď - pět hodin poté - píšu tyto řádky. Věřím, že mnoho zkušenějších hráčů by tuto akci hodnotilo asi jinak, ale mě se velice líbila. Jediné, co jsem tak nějak nezaregistroval bylo plnění questů, které jsem neviděl nikoho zadávat, natož plnit. Je jen škoda, že příští ročník se konat nebude.

Lintarion.

27.11.2005. 19:41

Komentáře